Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik nemzet konyhája a...

Melyik nemzet konyhája a jobb? A magyaroké, románoké, szlovákoké vagy horvátoké?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 30. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Definiáld kérlek kontextusban: "Jobb".

2017. ápr. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Változatosabb, ízletesebb és az se baj ha ezek mellett még egészséges is, bár ami finom, az ritkán az.
2017. ápr. 30. 08:05
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

En a horvatot kapasbol kizarna , nekik nincsenek ugy igazan nagyon tradicionalis eteleik, ok csak atvettek innen-onnan ezt azt (torokoktol, gorogoktol, olaszojtol, sot meg a magyaroktol is)...

Roman szintugy...na ott aztan minden van egesz Europabol :D

Szlovak hasonlo, nekik vannak ugyan sajat eteleik, de ott inkabb mindenhol a cseh dominal.

A magyart meg gondolom ismered...

Az hogy melyik a jobb? Hat erm tudom, jogos a kerdes, hogy mi alapjan? Amugy szerintem az izles kerdese.

De ezek a konyhak nem annyira elesen kulonithetok el "onallokent", mint pl a francia-olasz-angol stb...ott azert joval nagyobb kulonbsegek vannak.

2017. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Ezek a nemzeti konyhák hatással voltak egymásra, keveredtek valamennyire a földrajzi közelség miatt. Szerintem a legváltozatosabb a horvát, főleg a földrajza miatt, legalább 3 tájegységet különíthetsz el, gasztronómiai szempontból is (van a tengerparti-szigeti-dalmát: ez az olaszra hasonlít némileg, van egy balkános-törökös hatás, és van egy magyaros-osztrákos, Monarchia-hatás).

A szlovák nem túl változatos. A nemzeti ételek sora igen szűkös. Ettől eltekintve szerintem finom, csak náluk is a hagyományos ételek elég nehezek, zsírosak, hiszen főleg a hegyekben dolgoztak az őseik, hideg volt, kellett az energia. Nagyon szeretik a túrót, a juhtúrót (bryndza), a mákot, a káposztát, ill. esznek folyami halakat is.

A román konyhát annyira nem ismerem, de azt tudom, hogy sok puliszkát esznek, a kukorica az egyik fő alapanyag. Emellett magyar és balkáni hatás érzékelhető.

A magyar szerintem nagyon változatos és finom.


Összesítve nekem a horvát a favorit, ha mindenképp választani kell, az a legváltozatosabb, érdekes és egészséges is.

2017. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Én a horvátot mondanám. Jóval sokszínűbb a szláv konyháknál, a magyarról meg a románról pedig szerintem mindenki tudja mennyire egészségtelen és egyhangú.


A horvátban a tengeri ételek nagyobb szerepet kapnak, ezáltal kicsit másabb a felsoroltaknál és némileg egészségesebb is.

2017. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
28%
Magyaroké.
2017. máj. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Talán a horvátoké, mert sokkal több tengeri ételt használnak, és zöldséget, mint mások, egyszerűen változatosabb. A román konyha nagyban a franciára emlékeztet, és sok zöldséget használ, a padlizsánkrémet is tőlük vettük át.

A szlovák és a magyar konyha eléggé egyhangú: vagy hagymás-pörköltös, vagy olajban sütöttek a legtipikusabb ételek, nem túl egészségesek vagy változatosak.

2017. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sicman99 válasza:
41%

A magyaroké , a románoknak csak egy pár tradicionális ételük van amikből a legidmertebb a puliszka és a miccs ( vagy csevapcsicsa ahogy az anyaországiak mondják ) és a puliszkával készült ételek : pl. tejbepuliszka , túróspuliszka.

Én székely vagyok így inkább a székelykonyháról tudok mondani ezt-azt :

Mifelénk a jellegzetes étel a töltöttkáposzta és a kűrtőskalács, minden különleges alkalomkor ezeket esszük , főleg karácsonykor.

Jellegzetes leveseink a különféle gyümölcslevesek : mint például az egres leves , alma leves , meggy leves , körte leves , szőlő leves , stb..

2017. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Mindegyiket ismerem jól és a Magyar konyhát nem lehet összehasonlitani a többivel,nagyon nagy távolságra van az élen.
2017. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
54%
9 # csatlakozom.
2017. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!