Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Legjobb koreai étterem Budapes...

Legjobb koreai étterem Budapesten?

Figyelt kérdés
A legtöbb értékelést a K-Point és Arirang étteremről olvastam, viszont az főleg csak csillagozás szinten volt. Valakinek ezekről bővebb véleménye esetleg van? Vagy milyen más koreai étteremről tudtok Budapesten (ami esetleg kicsi és nem olyan felkapott, de jó)?

2017. jún. 3. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha stílusban is, és nem csak kajában szeretnéd megkapni a hagyományos(fontos szó) koreai feelinget, akkor a K-Point éttermet inkább nem ajánlanám.


A véleményezéseket én magam egyébként azért nem szoktam szeretni, mert akik a lehurrogó véleményeket írják, azok általában azok a fajta emberek, akik magukat kiskirálynak tekintve, a pincéreket is személyes szolgának hiszik. Általában ők írják az olyanokat, hogy "a kiszolgálás nem volt tökéletes...", és hasonlóak.


Az ilyen típusú éttermekben azonban érdemes tudni, hogy nem fognak jó szemmel nézni, ha te mindenféleképpen a nagy és mindenható vendégként térsz be oda! Az ilyen helyekre úgy kell bemenni, hogy akár az sem zavarna, ha a tulaj, a pincér, vagy a szakács, leülne hozzátok a semmiből, és enne, beszélgetne veletek. Tehát ezt az "Én vagyok a vendég, te a személyzet!" nézetet kell elvetni!


Az Arirang is csak közepesen jó. Érdemes Paul Hardy értékelését elolvasni róla. A mosdó nincs rendesen karbantartva. Néha koszosan hagyják, nem látod magad a tükörben (ami lássuk be, ha a maszatos szádat mentél megmosni, nem egy jó pont). Az ételek nem rosszak, nagy adagot kapsz, de nagyon függ, hogy kit fogsz ki. Ha koreai pincért, akkor ő valószínűleg nagyon kedved lesz. Ha viszont magyart, akkor majdhogynem csak ledobja eléd a tányért. Túlmegy egy bizonyos szinten, amit 2 résszel előbb írtam. Ő nemhogy vendégként nem kezel, de az erőszakos alkoholista mostohaapjával jobban viselkedne valaki, mint ahogy ő kiszolgál.


Seoul House - Ezzel kapcsolatban én annyira rosszat igazából nem tudok mondani. Nekem ez tetszett a legjobban a budapesti koreai éttermek közül. Amikor én voltam, akkor mindig egy aranyos (nem perverz, hanem gyermeki értelemben) koreai pincérlány volt. Ott segített ahol tudott, minden kérdésre válaszolt. Első visszatérésre megjegyezett (nem volt nehéz, levertem egy tányért, de utána letérdelve kértem elnézést, illetve külön a tulajhoz is hátramentem bocsánatot kérni), úgyhogy mivel egyedül mentem, kimentünk az étterem elé beszélgetni. A többiek is kicsit közvetlenebbül köszöntek. Szóval ha jó benyomást teszel, és nem első alkalommal vagy ott, akkor szinte barátként kezelnek, ami nekem nagyon tetszett.

Az ételek csodálatosak, bár az egyik kimchis étel kicsit erősre sikeredett, majdnem megfulladtam. :)

A hely tisztaságával, karbantartásával nincs bajom, naponta többször takarítanak teljes felületen, a mosdótól a konyhapultig.

2017. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!