Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A maté és lapacho teák érintke...

A maté és lapacho teák érintkezhetnek fémmel?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem ezt a "teához nem lehet fémet használni" dolgot, a dél-amerikaiak tradícionálisan fém szívószállal isszák a yerba matét. Én is így szoktam. Gyengíti ez a teában lévő hatóanyagokat, vagy feloldja, oxidálja??? Az tény, hogy a szívószál öregszik, rozsdásodik, még ha rozsdamentes acélból is készült, gondolom ha a gyógyhatását akarom kihasználni, érdemesebb kerámia szűrős bögréből innom.

2018. febr. 17. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Hiába keresem, mindenhol csak annyit találok (nyilván homeopátiás szereket és 10ezer forintos gyógytea-csomagokat forgalmazó oldalakon), hogy egyes hatóanyagokat semlegesíthet a fém... de ennél pontosabban valamiért nem írják le, pedig tényleg érdekelne, milyen gyógynövényeket "semlegesít" pl. a kiskanál.
2018. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy helyen annyit találtam, hogy természetes savakat oxidálhat a fém. Hogy ez bővebben mit jelent? Fogalmam sincs. Mindenesetre rendeltem egy kerámiából készült, szűrps bögrét, úgyhogy a gyógyteát abból fogom majd inni.
2018. febr. 18. 08:38
 3/3 anonim ***** válasza:
A salto-i maté alumíniumpohárból jó.
febr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!