Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Sushi rizsecetben van alkohol?

Sushi rizsecetben van alkohol?

Figyelt kérdés

Ma születésnapomon kaptam aldis sushi. Azt írja összetevőknél: rizsecet. Utána néztem a neten rizsecet, rizsből vagy rizsalkoholból vagy rizs erjedésből vagy hozzá adnak alkoholt úgy készítik. Sushiban lévő rizsecetben van alkoholt? Azért kérdezem, mert olyan gyógyszert szedek, amire nem lehet alkoholt inni rá.

Nem akarok úgy járni, mint szilveszterkor, megitattak olyan itallal, amire azt mondták nincsen alkoholt, aztán rosszul lettem tőle. Azóta óvatos vagyok.

Előre köszönöm a válaszokat. :)



2018. márc. 27. 09:21
 1/5 bumbi02 ***** válasza:
100%

Amennyi alkohol lehet a rizsecetben, az nem fog a gyógyszereddel kölcsönhatásba lépni. Ha olyan mértékben tartalmazna alkoholt, hogy azt már kimutatná szonda, kötelesek lennének ráírni, hogy alkoholtartalmú, mert nagyon sokan elveszithetnénk így a jogositványukat is. Elnézést biztos úr, én csak sushit ettem!: )


Ami rizseceteket én eddig használtam, mind alkoholmentesek voltak.

2018. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bumbi02 ***** válasza:
100%
Valamint nem szabad keverni a rizsecetet a rizsborecettel..: )
2018. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
100%

Minden ételecet alkoholból készül, ez az ecetkészítés normális módja, mást nem is lehet ecetként árulni. (Szintetikus ecetsavat is lehet kapni, de az nem minősül ecetnek.) A rizsecet és a rizsborecet tehát teljesen ugyanaz. A rizsből akkor lehet ecetet erjeszteni, ha előbb alkoholt erjesztettek belőle.


Minden ecetben van maradék alkohol, de ez jelentéktelen, ahogyan mondjuk kenyérben, kefirben, vagy az összes savanyított, erjesztett élelmiszerben is.


Hogy nem ihatsz a gyógyszerre alkoholt, az nem azt jelenti, hogy csak 0,000% alkoholtartalmú ételeket ehetsz, hanem azt, hogy jelentős alkoholtartalmú élelmiszert (gyakorlatilag: alkoholos italt) nem fogyaszthatsz.


Ha valamiben annyi alkohol van, hogy az neked problémát okozhat, akkor arra rá is van írva. Amire nincs, abban jelentéktelen a mennyisége.

2018. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kéz. :)
2018. márc. 28. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem láttam még alkoholos rizsecetet csak rizsborecetet!
2018. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!