Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Annyira tetszik az olasz...

Annyira tetszik az olasz konyha, és az étkezésük, vajon ezt itt Magyarországon is meg lehet valósítani, eszerint élni?

Figyelt kérdés
Két éve voltam kint egy hetet, és teljesen magával ragadott az egész életmódjuk.. vajon így (vagy hasonlóan) étkezni megoldható-e itt Magyarországon is, vagy teljesen lehetetlen az elgondolásom? Nagyon tetszettek a fogások, annak pedig külön örültem, hogy jókat ettem (főleg vacsorára), és mégsem híztam egy dekát sem az ottlétem alatt. :)
2010. jún. 16. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha be tudod szerezni a hozzávalókat - és ez megoldható, akkor miért ne?
2010. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze megoldható,de sok alapanyagot nem lehet itt beszerezni. De rengeteg olasz étterem van és nagyon sok olasz delikátesz is főleg nagyvárosokban.
2010. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szakmádon múlik, meg tudod-e valósítani az ottani életmódot. Ha szabadfoglalkozású vagy, akkor esélyesebb, cégeknél nemigen tolerálnák, hogy déltől négyig sziesztázgatsz. Az olaszországi nagy vacsorák után még, gondolom, sétáltatok nagyokat, meg sokáig fent voltatok, míg itthon a másnapi koránkelés miatt vacsora után már nemigen mozog az ember. A fogások elkészíthetők itt is, de pl. a nálunk kapható kemény, ízetlen paradicsomból képtelenség olyan finom tésztaöntetet csinálni. Azt viszont minden további nélkül megteheted itt is, hogy grillezett húsokhoz kizárólag salátát készítesz köretnek, a krumplit és a rizst elfelejted.
2010. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet. Először rá kell szánnod elég sok időt, hogy kiderítsd, mit hol lehet kapni, aztán mérlegeld, hogy a magyar árak mellett megéri-e neked. Ha igen, akkor hajrá!

Nyáron én is mindig szeretnék sziesztázni, szerencsére a munkaidőmtől meg tudom oldani :)

2010. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tade ***** válasza:
Szia. En Olaszorszagban elek. Sajnos azt kell mondanom, hogy az itteni zoldsegek es gyumolcsok tobbsege nem kaphato Magyarorszagaon, ha meg is tudod szerezni, akkor csillagos arakon adjak. Ugyanigy van a parmezan sajttal, parmai sonkaval, a tengeri herkentyukrol mar ne is beszeljunk. Sok tesztaszosz, meg koszonoviszonyban sincs azzal, amit Mgyarorszagon lehet kapni. Az igazi olivaolaj meregdraga. Bar mindent meg lehet oldani, barmilyen alapanyagokbol.
2010. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg inkabb hazait vasarolj, ezzel is tamogatva a magyar termeloket. Meg nem tamogatva a tobb orszagon keresztul valo szallitast-csomagolast-utolerlelest-szennyezest. Szerintem a magyar konyha is van olyan finom, es ha jozan eszre hallgatva ill. pici valtoztatasokkal fozol, akkor egeszseges is, mint az olasz. A Karpat-medenceben masak a honos novenyek, es a testednek azzal teszed a legjobbat, ha szezonalisan etkezel, tehat mindent annak a megfelelo szezonjaban fogyasztasz. Szerintem ezzel ugyanolyan finomakat ehetsz es meg olcsobb is, mint az olasz alapanyagokat itthon beszerezni :)
2010. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát igen mindenkinek igaza van:)

(Zárójeles: a pármai sonka nagyon-nagy kedvencem, ahogy a mortadella is :) És tényleg ritka drága..:( Egyszer hoztam haza egy nagy adag pármai sonkát, és itthon senkinek sem ízlett mert sósnak tartották:D De szerintem isteni:):)

2011. febr. 23. 16:36
 8/8 anonim válasza:
Minden orszàgban vannak jò dolgok ès kevèsbè jòk. Az olasz konyhàban az olìvaolaj a legjobb, csodàs ètel, rà lehet onteni salàtàkra, mindenre. Mivel az olaszoknàl a salàtafèlèk olìvaolajjal mindig szerepelnek az ètlapon, ezzel màris olaszosan ètkezel. Ugy èrzem inkàbb a lelked kìvànkozik valami màsra, mint a tested, inkàbb az èletèrzèst szeretnèd, ami ott van.Ez egy àlom inkàbb,de igen van minden helynek szelleme. Az anyòsomnak lefordìtottam aegy naptàrt, amelybem 39 csodàs recept van, lefènymàsoltam, ha akarod oda tudom Neked adni, kivitelezheto dolgok vannak benne. e-mailem: szekeresveronika@libero.it
2013. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!