Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Budapesten hol lehet bagel-t...

Budapesten hol lehet bagel-t venni?

Figyelt kérdés
Nem olyat ami már meg van csinálva szendvicsnek, hanem üreset.
2008. nov. 2. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

recept nem jó?

nem tudom milyen mert neten találtam de jónak tüni csak macerás 50 dkg finom búzaliszt

• fél csomag élesztő

• 5 teáskanál cukor

• 2,5 dl tej

• 5 dkg vaj

• 2 tojás

• 1 teáskanál só

• kevés vaj és liszt

• 4 ek. langyos víz


Elkészítés:

A lisztet tálba szitáljuk, a közepében mélyedést alakítunk ki, abba belemorzsoljuk az élesztőt, majd 1 teáskanál cukorral, 4 evőkanál langyos vízzel és egy kis liszttel simára keverjük. Letakarva 10 percig pihentetjük. A tejet a vajjal addig melegítjük, amíg a vaj fel nem olvad. A tojássárgáját hűtőbe tesszük. A tojásfehérjét a másik tojással felverjük, hozzáadjuk a tejet, 2 teáskanál cukrot, 1 teáskanál sót és a lisztet, majd az egészet 10 percig dagasztjuk. A tálat liszttel behintjük, a kerekre formázott tésztát letakarva meleg helyen 1 órán át kelesztjük benne. A tésztát átgyúrjuk, és 14 egyforma részre osztjuk. Mindegyik darabot karikára hajlítjuk, a végüket összenyomjuk. Letakarva még 15 percig kelesztjük. Egy edényben 3 liter vizet 1 teás kanál sóval és 2 teáskanál cukorral felforralunk. A sütőt előmelegítjük, két tepsit kivajazunk. A tésztakarikákat tésztaszűrőben egymás után a forró vízbe mártjuk, lecsepegetjük, és a tepsibe tesszük őket. Tojássárgájával megkenjük, végül 200 fokos sütőben 20-25 perc


Tanácsok:



Van hagymás, fahéjjas,mazsolás, magos, teljes kiörlésű ...és még sorolhatnám hányféle izeben itt kinnt:)) Álltalában ezt szokták reggelizni, félbe van vágva eleve, amit csak bedobnak a piritósba és kicsit megütik...vajjal megkenve isteni finom:) Én imádom!


Elkészítési idő: 115 perc

Kalóriatartalom: 180 kcal

2008. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Többféle receptet kipróbáltam már és valahogy nem olyan mint amit pl. Kanadában ettem. Állítólag nagyon fontos sütés előtt 1-1 percig főzni őket sós vízben. Úgy is próbáltam, úgysem olyan. De sajnos itthon az előre csosmagoltat nem lehet kapni, legalábbis én nem láttam még sehol.
2008. nov. 3. 05:56
 3/3 anonim válasza:
Szia, ha Budapesten nem is, de ahhoz relative közel, Gödöllőn szokott lenni. Legalábbis én szoktam látni reggel, mikor vadászom a Coop-ban. Ott elég sok féle ilyesmi van, pl. hamburgerzsömle, meg ilyen bagel is. Azt hiszem, szezámmagos.
2010. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!