Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étterem Budapesten,...

Vegán étterem Budapesten, ahol lehet asztalt foglalni 10-20 főre?

Figyelt kérdés
Ballagásom miatt szeretnénk családdal étterembe menni. én viszont vegán vagyok. Nem ismerek Pesten olyan vegán éttermet, ahol lehet foglalni. Valaki esetleg?
2019. aug. 16. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

1. Nem hiszem, hogy a család feltétlen vegán kajákat akarnak enni ballagásod alkalmából.

2. Te viszont tudsz nem-vegén étteremben is enni olyan kajákat, amik beleférnek neked is.

3. Vegán étterem nem sok van, ezek általában kisebbek, és az ott felszolgált ételek nagy részét más nem eszi meg.

2019. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Menjetek egy normális étterembe és magadnak kérj vegán kaját, a többiek egyék már amit szeretnek.
2019. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Napfényes?
2019. aug. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Vegán kaja nagyon kevés rendes étteremben van. Max vega. De abból sem nagy a választék.

Amennyiben kedves kérdező meghívja a családját egy vacsorára, akkor nem fognak belehalni, főleg hogy nem az ördögtől való ételek, s nagyon is finomnak találhatja egy mindenevő is.


Bollywood indiai étterem

Napfényes

Kozmosz

2019. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Öszintén szólva én vegánként sem igazán találok olyan vegán éttermet, ahol nemcsak vegán, hanem jó is a kaja. A legtöbb helyen vagy íztelen, vagy ha indiai beütése van, akkor agyonfüszerezett, kifejezetten erös, én egyiket sem szeretem.

Vendégeket éppen ezért soha nem hívnék meg egy általam nem eléggé ismert étterembe, mert ugyan nem halnak bele, meg nem ördögtöl való, csak éppen nagy égés, ha nem ízlik senkinek sem.

Én éppen ezért csak magamhoz hívok meg mindenevöket vegán kajákra, mert azokat úgy tudom alakítani, hogy az ö ízlésüknek is megfeleljenek.

Vagy meghívom öket éttermeben, ahol van lehetöség vegán ételre is. (És rengeteg ilyen van, persze nem a kínai büfé kategória.) Viszont sok olasz étteremben minden gond nélkül lehet kapni vegánnak is megfelelö fogásokat, de itt sem a legalsóbb árkategóriában.

2019. aug. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Napfényes. A Ferencnek terén lévőt válaszd, érezzétek jól magatok!
2019. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Az 5 válaszoló jót írt.
2019. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom közeli ismerőseidről van szó, tehát valamennyire ismered az ízlésüket és meg tudod beszélni velük, mit ennének szívesen.

Én is a Napfényest ajánlom. Szerintem finom és változatos ételek vannak, amiből nem vegánok is tudnak egy jót enni. Ha még nem ettél itt, próbáld ki előtte, és mutasd meg előre az étlapot a vendégeknek, hogy előre kiderüljön, ha valakinek nem tetszik. Ezt egy mindenevő étteremnél is érdemes megcsinálni.


Sajnos a vegyes éttermekben nem igazán van vegán étel, vagy ha mégis, legfeljebb 1-2 féle. A te ballagásod a te ünneped, és jogos, hogy neked tetsző éttermet szeretnél választani. Vegánként én is járok mindenféle étterembe, általában vegyesbe, és tudom, hogy a vegán választék a sült krumplit-saláta-savanyúság, szóval ne hallgass azokra, akik szerint nem lehet kibírni egy vacsorát hús nélkül.

Viszont a helyválasztásnál mindenképpen hallgasd meg a vendégek véleményét, mert ez nekik idegen terep, és valószínűleg az ételek egy részét nem igazán tudják elképzelni, vagy nem szeretik. Ha pl. valaki utálja az indiai konyhát, nem kellene indiai stílusú helyre vinni csak azért, mert az vegán.

A Napfényesben van választék hagyományosabb és különlegesebb ételekből is, így szerintem itt mindenki talál neki tetszőt.

2019. aug. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Megnéztem a Napfényes étlapját, és nekem nem igazán jön be, mert rengeteg "müalapanyagot" - növényi hús, tejföl, sajt, stb - használ, amiket nem igazán birok megenni, másrészt ezek szerintem igen kellemetlen ízüek. Én vegánként sem tudom jó étvággyal megenni, vendégeket végképp nem hívnék meg ilyen helyre. De ez az én magánvéleményem.


A normál éttermekben könnyebben talál mindenki megfelelö ételt és nekem is böven elég az az egy-két fogás, márcsak azért is, mert nem akarok ennél több félét enni egy alkalommal.

2019. aug. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18%
Ez rémesen ciki. :) Én vegán vagyok, de égne a pofámról a bőr, ha ilyet csinálnék.
2019. aug. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!