Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészséges vegán menü 1000...

Egészséges vegán menü 1000 Ft-ból?

Figyelt kérdés
Érdekel a növényi alapú táplálkozás, de mostanában olyan élethelyzetbe kerültem, hogy kiszámoltam, étkezésre nem tudok többet költeni napi 1000 Ft-nál. Egyik barátomtól kaptam meg a "Hogy ne halj meg" című könyvet, még nem értem a végére. Állítólag olcsón is ki lehet hozni egy teljes napi menüt. Tudnátok ötleteket adni?

2019. okt. 2. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
akkor csináj egy kis konyhakertet és termelde meg magadnak.
2019. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Tudtommal a vegánság nem csak a növényi alapú táplálkozásból áll egyébként
2019. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
ma 20:02-es: mivel a vegánok semmiféle állati tereméket nem fogyasztanak (söt semmilyen más módon nem használnak), ezért már nem marad, csak a növények - a sótól eltekintve, ami ásványi eredetü.
2019. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
ma 20:14 tévedés. még ott vannak a gombák is.
2019. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
A baktériumokat se hagyjuk ki!
2019. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyáltalán nem eszel állati eredetű dolgokat, akkor oda kell figyelned rá, hogy minden szükséges tápanyag, ásványi anyag és vitamin benne legyen a az étrendedben megfelelő mennyiségben. De gondolom ezt a könyv is leírja.


Amit valószínűleg a könyv nem ír, hogy a főzelékeket el lehet készíteni vegán módra (ugyanis a főzelék magyar specialitás), és olcsók. Persze ha szereted :-) A szokásos borsó, lencse, bab, sárgaborsó, krumpli, finomfőzelék, paradicsomos káposzta mellett ajánlom a sárgarépafőzeléket és a kukoricafőzeléket, sokan nem ismerik ezeket, és a plusz változatosság mindig jó. A feltét már bajos, de majd kitanulod. A bolti szójavirsli, búzakolbász stb. elég drága, de például sikérport lehet venni olcsón, és abból készíthetsz magadnak szejtánt. Próbáld még ki a zabfasírtot, szójafasírtot, sült tofut, ezeket is elég olcsón ki lehet hozni.


Ami még olcsó és vegán, azok a tésztaételek (tojás nélküli tésztával). Itt már észnél kell lenni, mert ha túl sok szénhidrátot eszel rost nélkül (amilyen a tészta), attól bajod lesz (inzulinrezisztencia, cukorbetegség, elhízás). De ha nem grízes- és krumplis tésztát eszel felváltva, hanem inkább a zöldséges variációk felé húzol, akkor nem lesz baj.


A zöldségek persze most nagyon drágák, de ez van. Ha van kerted, akkor valamennyit tudsz segíteni magadon, ha nincs, akkor elég keveset (de pl. rukkolát, zsázsát, madársalátát a konyhaablakban is tudsz nevelni, és a friss levelekért elképesztő árat elkérnek a boltokban).

2019. okt. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a vegánsággal, csak így gyorsabb volt leírni, mint azt, hogy "teljes értékű, növényi alapú táplálkozás", és az étrend egy fontos eleme a vegánságnak :)

AZ utolsónak pedig köszönöm, hogy végre a kérdésre válaszolt. Sajnos szójatermékeket és magas gluténtartalmú dolgokat nem fogyaszthatok pajzsmirigyproblémák miatt. A sima tészta/kenyér jöhet, de például a szejtán már nem fér bele :/ Köszönöm az ötleteket, a főzelékek tényleg nem jutottak az eszembe.

2019. okt. 3. 17:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Még a sürü levesek is jók, nagyon szeretem a zöldségrösztiket, zöldségfasirtokat is.
2019. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Youtube-on van egy sorozat pont arról, ami téged érdekel. Az készítője magyar, így nálunk könnyedén elérhető termékeket vásárol, amiből napi 1000 forintig terjedő vegán ételeket készít. Nemcsak abban segít, hogy mit egyél, hanem hogy az előző napról maradt összetevőket vagy kész ételeket hogyan használd fel másnap, hogy az étrended változatos maradjon.
2019. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
gombát se eszel? az is növény?
2019. okt. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!