Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán karácsonyi menü?

Vegán karácsonyi menü?

Figyelt kérdés

Vegánokat kérdeznék, ök mit szoktak karácsonyra fözni - föleg, ahol nagyobb a család.

Én nem rég vagyok vegán, és egyelöre még ötleteket keresek.


Mindenkinek elöre köszönöm, ha segít.



2018. okt. 29. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Rizst krumplival, esetleg kis káposzta.
2018. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Én nem vagyok vegán, de ezt az oldalt ajánlanám.

Ha itt nem kapsz ötleteket, akkor sehol!:)

[link]

2018. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A másodiknak köszönöm a választ, de az oldalt ismerem, nem igazán ezt kerestem volna.

De amit kérdezni akartam eredetileg, hogy akik vegánok, azok milyen ételsorokat szoktak készíteni konkrétan, nem pedig recepteket - azaz gyakorlatilag kipróbált komplett menükre lennék kíváncsi.

Egyelöre ugyanis nem igazán tudom, hogy mi lenne kellöen ünnepélyes és összeillö, ezért kérem a tapasztaltabbak segítségét.

2018. okt. 30. 07:35
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nagy családnak borsóleves és gombakrémleves lesz a menü. A karácsony mindig nagyon rohanós, sokan vagyunk, sokféle ízléssel. Ezért szeretem a nagy részét már előre elkészíteni és lefagyasztani. Idén rántottakból lesz nagy választék. Szejtán, növényi sajt, gomba, karfiol, falafel. 2 féle köret, saláta, savanyúság. A desszert mindig almás pite, ebből is van kipróbált vegán verzió. Azért szeretem ezeket csinálni, mert garantáltan talál magának valami finomat mindenki. A gyerekek, finnyásak, húsevők is jól szoktak lakni. A megmaradt összetevőkből hamburgerpogácsát és hotdog virsliket csinálok szilveszterre. A rántott zöldségeket, rizst készen is fel lehet használni ezekhez.
2018. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ma 10:49-es: nagyon köszönöm a válaszodat, éppen ilyesmikre vagyok kíváncsi.

Nálunk is nagy család jön hozzánk, sokféle étkezési rendszerrel, ételösszeférhetetlenségekkel - és most még a vegánsán is hozzájön. Ahogy te is írtad, olyan ételeket keresek, amiket a legtöbben tudnak enni, illetve nem sokat kell pluszban hozzátenni.

Még egyszer nagyon köszönöm, hogy írtál, jópár ötletet adtál, amit ki tudok próbálni!

2018. okt. 30. 11:44
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk mindig egy vegán sült van, változó, amit az ohsheglovesról vagy Ellától sütök meg. Ahhoz 2-3-féle köret, szósz.


Előtte krémleveseket eszünk, általában gesztenyét.


Desszert gyanánt pedig vegán beiglit és mindig változó aprósüteményeket.

2018. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi különöset amit amúgy nem
2018. okt. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

tegnap 12:52-es: köszi a választ.

A vegán sültet milyen néven keresed az angol nyelvü oldalon? Angolul megértem a receptet, de nem tudom, mi a vegán sült angolul.

2018. okt. 31. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Angolul "roast" a sült, vagy "holiday roast" ha kicsit érdekesebb recepteket akarsz látni.


Nálunk szokott lenni vegán töltött káposzta, füstölt morzsolt tofu van benne hús helyett; plusz vegán hurka-kolbász az ünnepek közöttre, meg néha vegán pecsenyezsír is :))) mi szerettük ezeket ízeket, és ilyenkor mindig megjön a hangulat az ilyesmihez.


Ami magát a karácsonyi menüt illeti; valamilyen krémleves (azokat jobban szeretjük mint a sima leveseket), pl.:

rozmaringos burgonyakrémlevess grillezett gombanyársakkal

hokkaidó tökbe visszatöltött sütőtökkrémleves, zsályával, pirított kenyérkockákkal

fokhagymakrémleves pirított kelbimbóval


A főétel nagyon változó. Tavaly gomba bourginon volt, előtte lencsés pásztor pite, idén "pesztós" egészben töltött tökön/gombás-lencsés töltött tökszeleteken gondolkodom + mindenképpen lesz egy jackfruitos pörkölt - mellé valószínűleg a szokásos: krumplipüré vagy krokett, saláta, zöldségköret.


Desszertnek amit csak el tudsz képzelni, csupán veganizálva. Zserbó, keksztekercs, hókifli, püspökkenyér a kedvenceim.

2018. nov. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, így már könnyebben tudok keresgélni.

A jackfruitos pörkölt meg tényleg nagyon jó, kimézetre senki nem mondja meg, hogy nem marhapörkölt és ízben sincs feltünö különbség - szerintem a lényeg ennél a pácolás, az adja meg a fö ízt.

2018. nov. 1. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!