Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért olyan drágák a húspótló...

Miért olyan drágák a húspótló készítmények?

Figyelt kérdés

Pl. tojásfehérjéből vagy szójából készített "virsli", aldis vega felvágott stb.


Én nem vagyok vegetáriánus, de kíváncsiságból kipróbáltam néhány ilyen terméket, több közülük kifejezetten ízlett, az áruk azonban horrorisztikus.


Mi kerül ennyibe ezeknek az előállításán? Másrészt ilyen árak mellett hogyan akarja elérni bárki is, hogy széles körben elterjedjenek, így csökkentvén a húsfogyasztás okozta környezeti terhelést? A százikszezres fizetéséből nem fogja senki az 500 forintos vegafelvágottat venni a 180 forintos csirkemellsonka helyett.


2019. okt. 16. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Nem nagyüzemben millióknak készül kevesebben veszik , ez lesz az új irány diószalámi búzahús meg bogarak . Egyre drágább a húsipar és betegek az állatok amiatt az emberek , nem fogják tamogatni .
2019. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kis méretekben készítik, ergo a méretgazdaságosság nem tud érvényesülni a gyártás, és a disztribúció területén. A boltoknál pedig még ehhez hozzá jön az alacsony fogyás miatti alacsony forgási sebesség, illetve az ebből adódó rossz polc kihasználtság. Sokkal többet kellene belőlük vennie az embereknek ahhoz, hogy versenyképes lehessen az áruk.

Egyébként pont a virsli, és felvágott az, ahol a húsból készülőnek is elég olcsó az alapanyaga, mert gyakorlatilag húsipari melléktermékből készülnek, nyesedékek, ipari szalonna, csontokról mechanikusan lefejtett hús, illetve szója, és egyéb olcsó alapanyagok.

2019. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2# válaszoló tökéletesen leírta. Növényi tej is ezért ilyen drága. Tehéntej meg többek között azért olcsóbb, mert államilag támogatják a tejipart.
2019. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!