Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti milyen húspótló készítménye...

Ti milyen húspótló készítményeket szerettek, és hogyan ízesítitek?

Figyelt kérdés

Én a tofut próbáltam,egyáltalán nem jött be. Már agyon ízesítettem, akkor sem. Vagy ti hogyan csináljátok meg?

És szerintetek kiviteezhtő lenne-e,ha mondjuk én nem lennék vega, de a gyerekem az lenne majd?



2015. máj. 18. 20:14
 1/6 A kérdező kommentje:
*kivitelezhető
2015. máj. 18. 20:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdést nem értem.


Nos, már nem vagyok vega, úgy havi egyszer eszem húst (többnyire lazacot), de jópár évig az voltam.

Sosem értettem, mire jók a húspótlók, szerintem némelyek borzalmasak, mások csak ízetlenek. A húst nem kell pótolni, fehérjét pedig normális ételekkel is lehet enni, amik még finomak is.


A tofut meg se enném ma már, szójából csak erjesztett terméket fogyasztok nagyritkán, de a sima tofu tényleg hervasztó. Ha próbálkozni akarsz még vele, füstöltet vegyél, már ha szereted a füstölt dolgokat. Az sokkal ízesebb. Ja és tofu és tofu között ég és föld a különbség, nem annyira ízben, az egyiknek sincs rengeteg, de lágyságban, textúrában... Némelyik durva, némelyik már-már olvadós a szájban... Amikor még ettünk ilyesmit, miszólevesbe tettük. Az elég ízes, így az ízetlen tofu élvezhetővé válik.

Persze biztos be lehet fűszerezni és máshogyan használni, ebben nincs tapasztalatom. Plusz a mozzarella is elég ízetlen, mégis használják itt-ott.

2015. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Majd akkor kipróbálok füstöltet.
2015. máj. 18. 23:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a húspótló de fasírtporokat szoktam néha sütni. Hajdninás magyaros ákos stb biztos ismered szerintem tök jó íze van és olyan mint régen a fasírtok voltak csak finomabban van fűszerezve.
2015. máj. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen azt ismerem, és ízlett, köszi!!
2015. máj. 19. 02:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Én tofut kb. kéthavonta egyszer eszem, nekem nem fontos táplálék. Olyankor általában összemorzsolva vagy reszelve, és úgy elkészítve mint a bolognait, vagy lasagnét, úgy nagyon finom. Sushiba is teszek néha, olyankor megsütöm és csíkokra vágva használom fel. Eleinte én sem szerettem, de tényleg csak az elkészítésen múlik, főleg az ízesítésen, és sokan bepácolják előtte, úgy több íze lesz.

Az, hogy te ne legyél vega, de a gyereked az legyen, az megoldható, de úgyis meg akarja majd kóstolni, hogy te mit eszel. Egyszerűbb, ha te is az vagy, és következetesebb is. És hogy jön ki az, hogy megtiltasz neki valamit, amit te csinálsz? Ő ezt hogy értené meg? Azért nem akarsz vegetáriánus lenni, mert nehéznek tartod? Vagy mi az oka? De ha őt vegaként neveled, akkor úgyis vegetáriánus ételeket készítesz majd, nem egyszerűbb, ha nem kell kétfelé főznöd és te is az leszel? Vagy az is megoldás lehet, ha mindannyian csak néha esztek húst. Az oviban, iskolában úgyis naponta tömik majd vele, nehezen elkerülhető, úgyhogy otthon akár el is hagyható, vagy csökkenthető.

Én egyébként sokáig vegetáriánus voltam, most vegán vagyok. A párom viszont még mindig úgy eszik, mint régen, mindent. Szóval kivitelezhető, ha valaki akarja.

2015. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!