Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez a tojás dolog nincsen...

Ez a tojás dolog nincsen kicsit túl hisztizve a vegánoknál?

Figyelt kérdés

Állatvédelmi vegán vagyok valóban ami az iparban megy undorító, ahogy tenyésztik az állatokat, hogy levágják. Éppen ezért nem eszek tejet tejterméket és tojást sem viszont nagymamám vidéki és tyúkokat tartunk de tényleg nagyon jó körülmények között élnek sokszor szívesen cserélnék is velük (pl hatalmas kertbe mehetnekl) és erre én is odafigyelek és bizony ezt a tojást néha megeszem, mert úgy gondolom az úgyis csak kárba menne.

Persze aki undorodik a tojástól mert állati eredetű vagy betegség miatt nem eheti az egy más kérdés...


2019. okt. 23. 08:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vannak vegán ismerőseim és mikor voltak nálam, ők is látták hogy milyen jól vannak tartva tyúkok és bizony adtam nekik tojást és teljesen meg volt botránkozva hogy én akkor hogy lehetek vegán. Elmondtam az én álláspontomat erről de csak hallgatott és értelmes választ nem tudott mondani erre, csak hogy ő nem eszi, mert vegán
2019. okt. 23. 08:25
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Egy vegán nem eszik tojást.


Amúgy a gondolatmeneted szerint a rántotthúst is megehetik, mert már úgyis meghalt az állat, úgyis csak kárba veszne.

2019. okt. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
De.
2019. okt. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagy vegán. Pont.

És ahogy fentebb írták, ezen logika alapján akkor ehetnél tejterméket, húst is.

Te csak egy majmoló vagy, nem vegán.

2019. okt. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A hús az egy más kérdés, ott azért el kell vennem egy életet ahhoz hogy én húst egyek ezzel kihasználom az állatot. A tejtermékek is hasonlóak, ugyanis hiába jól nagyon jól van tartva az állat ahhoz hogy tejet adjon mindig meg kell termékeinyíteni a tehenet, illetve a Boci számára van a tej ez is egy kihasználás.. Viszont a tojáshoz nem kell kakas Az automatikusan van csak egy melléktermék olyan állattól akit szeretek...
2019. okt. 23. 10:05
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudsz leszállni a témáról? :D


Nem vagy vegán, és kész. Zabáld csak nyugodtan a tojást.

2019. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Ne zavarjon, hogy mások mit gondolnak. Ha a te értékrendedbe ez belefér, akkor nem értem, mi a probléma. Másoknak más a véleményük erről, próbáld meg ezt elfogadni.
2019. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, de ne hívja magát vegánnak!!! Nem az.
2019. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem belefér az a csalàdon belul termesztett tojàs :) Szuper vagy,hogy vegan vagy! :) Ne foglalkozz a sok rosszindulatu kommentelovel. Az a tyuk,aminek a tojasat megeszed nem szenved miattad. Szoval csak nyugodtan :)
2019. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Akárhányszor kiírhatod, akkor is ugyanaz a válasz:

- nem, nem baj, hogy megeszed a jól tartott tyúkok tojását

- nem, nem vagy vegán

2019. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!