Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik tudják, hogy hogyan...

Akik tudják, hogy hogyan készül a kemény tofu! Tofuhoz hasonló ételt lehetne készíteni, de nem szójababból, hanem másfajta babból?

Figyelt kérdés

Vagy a szójababban van valamilyen anyag, amitől meglesz az a bizonyos állaga a tofunak?


Illetve, ha még lehet csinálni, akkor milyen alapanyagokból?



2019. nov. 16. 06:34
 1/9 anonim ***** válasza:
A tofu a sima túróhoz hasonlóan készül, a szójatejből kicsapatják a fehérjét, ott kezdődik a gond, hogy más babból nem csinálnak tejet.
2019. nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy hogyan készül a tofu, illetve a szójatej, de vajon más növényből lehet hasonlót készíteni, mint a tofu?

Sajnos a szójabab nem mindenkinek jó.

Eddig annyit találtam, hogy kendermagból is lehet, azt viszont nem tudom, hogy honnan lehetne szerezni - vagy milyen szabályok vonatkoznak arra...

Így még keresem az alternatívákat.


Szerintem sokan vannak úgy, hogy nem fogyaszthanak szójababból készült dolgokat, így hasznos lenne másoknak is, ha valaki tudna segíteni.

2019. nov. 16. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem csicseriborsóból hallottam már, de nem tudom hogyan, régebben láttam róla a facebookon egy posztot. De hátha rátalálsz Googleban.
2019. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy csicseriborsós tofu. Nem tűnik bonyolultnak

[link]

2019. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csicseriborsóból és fehérbabból is lehet készíteni. Valószínűleg más babfélékből is, de én ezeket ismerem. Általános boltokban nem lehet kapni őket, mivel az alapanyagok között a szója a legolcsóbb és legismertebb, ezért másokra nincs akkora igény. Nagyobb bioboltokban, ázsiai piacokon, vegán rendezvényeken előfordul, hogy lehet kapni, de sokkal drágább, mintha egyszerű tofut vennél.


Házilag is megpróbálhatsz csinálni, de elsőre nem biztos, hogy az állagát sikerül eltalálni, és szeletelhető lesz, nem morzsás, mint a túró.

2019. nov. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 17. 09:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jó volna, ha a csicseriborsós változat legalább a bioboltokban rendszeresen és olcsóbban kapható volna.

Semmi sem indokolja, hogy jelentősen drágább legyen, hiszen maga az alapanyag, a csicseriborsó sem lényegesen drágább a szójánál!

Én is szívesebben venném azt, mert bár szeretem a szójásat is, de pl. nyáron egyáltalán nem vagy csak alig fogyasztom, mert annyira nehéz és a gyomor számára megterhelő a melegben a fogyasztása.

2019. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Engem amúgy az otthon elkészíthető változat érdekel. Szerintem te is meg tudod csinálni a csicseriborsósat, de az is nehezen emészthető lesz vélhetően.
2019. nov. 18. 16:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja meg szerintem még quinoaval is simán működik vagy esetleg rizzsel, ha valaki nehezen emészti a hüvelyeseket
2019. nov. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!