Kezdőoldal » Utazás » Európa » Júliusban megyünk Görögországb...

Júliusban megyünk Görögországba Sartira autóval, mikor lenne jobb indulni a délelöti órákban vagy inkább este? Aki hasonló útra készül/lt mikor indul?

Figyelt kérdés
Ha délelött megyünk akkor már elvileg éjjel odaérünk ha este akkor meg valamikor délelött,de a szállást csak 14-től lehet elfoglalni!
2013. jún. 15. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

az sem mindegy honnan mentek, gondolom szeged környékén mentek át a határon.

Amúgy érjetek oda előbb, akár strandolhattok is nem kell egyből a szállásra menni, vagy csak pihenni mennétek?

2013. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

inkább a határokon lévő forgalmat tartsátok figyelemmel. Bár az a gond, hogy éjjel is szinte ugyanakkora forgalom van mint este/éjszaka. Gondolom van klima a kocsiban, igy a meleg elkerülése nem szempont. Ha mégsincs, akkor mindenképp éjszaka.


Hamár ott vagytok le tudjátok dobni a kocsit és tudtok csobbanni egyet a tengerben még a szállás elfoglalása előtt is. Bár kicsit macerás átöltözni.

2013. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Mi nyáron melegebb vidékek felé mindig éjszakára próbáljuk időzíteni az út nagyobb részét. Hiába van klíma az autóban, ha árnyékban 37 fok van, Te meg az autópályán a dugóban állsz és telibe tűzi a nap a kocsidat, akkor bizony kellemetlenül fogjátok érezni Magatokat.


A forgalom tényleg elég jelentős szokott lenni éjszaka is.

2013. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pécsről megyünk,és nagyon tanácstalan vagyok mert klima van ugyan de ha álln kell a határon az sem jo,de ha éjjel is nagy a forgalom akkor szinte mindegy is,lehet jobb a délelötti indulás!?
2013. jún. 16. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha klíma van, akkor én leginkább ahhoz viszonyítanék, hogy a sofőr mikor szeret vezetni.

Én pl. szívesebben vezetek nappal, amikor nyüzsög a társaság mellettem, tűző napban, napszemüvegben, mint éjjel, szembejövő reflektorokkal, amikor mindenki elszunnyad mellettem és én is nehezebben koncentrálok, mert senki nem tart szóval.

Számomra "pihenés" szempontjából is előnyösebb az esti/éjszakai érkezés, hiszen amint megérkeztek lefeküdhettek és aludhattok, másnap frissen vághattok bele a nyaralásba, míg ha délelőtt értek oda, fáradtak lesztek, az a nap már ment a levesbe kb.

Nekem ez a személyes véleményem. Pihenés szempontjából próbáljatok mérlegelni és hogy a sofőr mikor szeret jobban vezetni. Azért a nagyobb határokon órás sorokra normál helyzetben talán nem kell számítani, ha minden rendben van.

2013. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Én mindig kora hajnalban indulok ilyen útra. Előző nap d.u. mindent becsomagolok, tankolok stb. majd lefekszek aludni. Fontos, hogy előtte kinyújtott lábban aludj pár órát. Majd hajnali 4-kor indulok. Legjobban akkor lehet haladni, mert ha van is éjszakai forgalom, az hajnalra enyhül, a sofőrök kidőlnek... Délre már közelítsz a célhoz, amikor a legnagyobb a hőség - a kinti hőséget a klíma alig enyhíti, mert ha pl. 20 fokra van állítva, akkor mindenki meghűl az autóban (kívül 35 - belül 20 az 15 fokos diferenciát jelent).
2013. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Mi ma értünk haza az 1 hetes utazásról, igaz mi busszal mentünk. A hazaérkezés teljesen jó volt, este 17:00-kor indultunk, és másnap 10:00-re értünk haza, a határon simán ment minden. Viszont az odaút maga volt a rémálom: a magyar-szerb határon 1,5 óra várakozás, szerb-macedón határon 5,5 óra (!) várakozás, macedón-görög határon 1 óra várakozás... viszont autóval simán ment minden ahogy néztük, csak a buszosok és kamionos szívtak... de ha jót akaratok inkább este felé vagy kora délután induljatok, ne reggel, hogy inkább éjszaka vezessetek a nagy meleg miatt.
2013. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én nem szeretek sötétben vezetni. Persze az ismer helyeken nem gond, mert nem kell koncentrálni, de már Budapestet elhagyva sem szeretek éjszaka autózni. Veszélyes is akkor indulni, amikor előző nap abban az időpontban aludni ment a sofőr. Inkább korán fekszem és korán kelek. Az számomra rémálom, hogy éjszaka keressem a szállásomat. Le lehet menni egy nap alatt, de ha időtök engedi, akkor az út közepére tervezzetek be egy szállást. 1000 km feletti utaknál be szoktam tenni egy ilyet, mert ha van egy nagy baleset, akkor a 12 órás menetidőből 15 órás lesz és a végére már elfáradok, főleg, hogy sötétben kell éjszaka vezetnem.
2013. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!