Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, leírnátok...

Vegetáriánusok, leírnátok napi étrendeteket? Félek hogy nem eszek elég változatosan, elég tápanyagot.

Figyelt kérdés

Én ezeket szoktam enni:

Reggeli: kefír+zabpehely,jóreggelt keksz+alma, 2 müzliszelet ha sietni kell, turmix:1 banán (vagy eper,málna)+ kefír+ 1 adag fehérje


Ebéd:

borsófőzelék vagy finomfőzelék, ritkán lencsefőzelék kevéske kenyérrel, rántott sajt krumplival+ savanyúság, gombapörkölt tésztával+savanyúság, ritkán sajtos tészta, rakott krumpli de csak sajttal és tojással, borsópörkölt, ill hetente 1-szer szoktunk rendelni burger kingből munkatársakkal ilyenkor rebel whoppert+sült krumplit eszek


Vacsora:

Általában kenyér + sajt +saláta, házi körözött kenyérrel, néha sajtos-kukoricás pizza, tortillába tekert sajt+ zöldségek


Ha éppen aznap kevés fehérjét ettem, akkor szoktam fehérje turmixot inni.

Szedek komplex multivitamint+vasat.


Vacsora:


2020. máj. 9. 19:12
 1/5 A kérdező kommentje:

A végén nem tudom miért maradt ott a vacsora :D


Eszembe jutott még hogy nyárom elég sok epret, málnát és dinnyét eszek (van hogy dinnye a reggelim), ill kb 2-3 naponta csinálok gyümölcslevest.

És ebédre rántott zöldségeket is eszek heti 1-szer.

2020. máj. 9. 19:19
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Én is tök hasonlóan eszek, és már 13 éve vegetáriánus vagyok, még mindig élek-virulok, a laboromra azt szokta mondani a háziorvos, hogy kereteztetni kéne :))


Leírom, hogy ma mit ettem pl, remélem, ez megnyugtat.


reggeli: pár szelet rozskenyér, 2 főtt tojás, uborka, paradicsom, paprika, pár kocka fetasajt


tízórai: tejeskávé, pink lady alma, egy marék kesudió


ebéd: paradicsomleves tegnapról krutonnal (én olaszosan készítem, friss bazsalikommal, oregánóval, kevés parmezánnal), uborka és paprika humuszba mártogatva


uzsi: elmentünk fagyizni, így 2 gombóc fagyi :)


vacsi: gombapörkölt tejfölösen, basmati rizs, savanyú káposzta


Ne stresszeld túl sztem. Nem tudom, mennyi idős vagy, milyen az életstílusod stb... de annyira nem kell ezt túlgondolni.

(Én 24 éves nő vagyok, 50 kg, heti háromszor sportolok. Lehet, hogy egy nagyobb termetű embernek, pláne férfinak pl több fehérje kellene, ezeket nyilván figyelembe kell venni)

2020. máj. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A banánturmixban lehet túl sok gyorsan felszívódó cukor, de ha csak heti egy max. két alkalom, akkor elmegy. Nem eszel minden nap elég rostot (25 g az ajánlás, nem könnyű összehozni). Lehetne több a nyers zöldség, de a magyar átlagot már valószínűleg így is felülmúlod.


Ha rendszeresen mozogsz is mellé, akkor szerintem összességében rendben van (a mozgás jóváteszi a kisebb hibákat).

2020. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha szedsz multivitamint meg vasat(ami fontos) és még multi-minerált (ásványi-anyagok,cink,magnézium stb.) és a teljes értékű fehérje bevitelre is odafigyelsz és az esszenciális zsírsavakat sem hagyod ki akkor no problém én is több tíz éve vega vagyok minden teljesen ok. de ha javasolhatok a növényi magvak nagyon magas vitamin és ásványi anyag tartalommal és esszenciális zsírsavakkal rendelkeznek,a tojást preferáld ( persze nem túlzásba esve) más növényi élelmiszerekkel pl. burgonyával komplettálva , együtt fogyasztva magas biológiai érték jön ki.

a google a barátod mindent megtalálsz.egy másik kérdésben a fehérjékről volt szó , ide másolom segíthet eldönteni az optimális fehérje bevitelt.


A fehérjék biológia értékét az esszenciális aminosav tartalmuk adják. Minél többet tartalmaz az adott táplálék annál nagyobb a biológiai értéke.

Az esszenciális aminosavakat a szervezet nem tudja előállítani ezeket kívülről, kiegyensúlyozott táplálkozással kell bevinni. 9 esszenciális aminosav van és 11 nem esszenciális, ezeket a szervezet tudja szintetizálni.


[link]


A Biológiai érték (BV) azon élelmiszerből felszívódott fehérje mennyiségének a mérőszáma, amely a szervezetet felépítő fehérjékbe beépül.

Fehérjék biológiai értéke : a teljes tojás értéke 100. ehhez viszonyítják a többi élelmiszert.

Néhány élelmiszer biológiai értéke a teljesség igénye nélkül.

Tejsavófehérje: 96

Egész szójabab: 96

Emberi tej: 95

Tyúktojás: 94

Szójatej: 91

Tehéntej: 90

Sajt: 84

Rizs: 83

Zsírtalanított szójaliszt: 81

Hal: 76

Marhahús: 74.3

Éretlen bab: 65

Teljes zsírtartalmú szójaliszt: 64

Erjesztett szójabab (tofu): 64

Teljes kiőrlésű liszt: 64

Finomított liszt: 41

Tejsavófehérje koncentrátum: 104

Egész tojás: 100

Tehéntej: 91

Marhahús: 80

Kazein: 77

Szója: 74

Búzafehérje (búza glutén): 64

Fehérjéket lehet komplettálni vagyis keverni és akkor a két élelmiszer biológiai értéke összeadódik.

[link]

2020. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A vegetáriánus étrendnek az egyik legsarkalatosabb pontja a fehérje másik a vas bevitele ,előbbit tojással/különböző tejtermékekkel utóbbit olajos magvakkal(pl mogyoró) ,spenóttal ,aszalt szilvával illetve csalánteával érdemes magunkhoz venni.
2020. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!