Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A gomba vegetarianus étel?

A gomba vegetarianus étel?

Figyelt kérdés

Végülis biológiailag félig állat, ezért érdekelne, hogy a vegetarianusok hogyan vélekednek erről.


Persze logikusan annak minősíthető, hiszen nem kell egy állatnak sem szencedést okozni, hogy megegyük, de mégis érdekelne, kinek mi a véleménye.


2010. júl. 29. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
A gomba nem félig állat, ahogy te sem vagy félig növény. Vannak a nővények, az állatok és a gombák. :) Szerintem egyébként megeszik.
2010. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

nem, biológiailag sem félig állat, hanem "nem-növény". A növények és állatok országán kívül még létezik a gombák országa is, tehát ez egy külön evolúciós ág, és igen, vegetáriánus étel :) Én is az vagyok és rengeteget eszek belőle.

Amúgy növények országába tartoznának, csakhogy nem fotoszintetizálnak, tehát nincs szükségük napfényre. Az állatok közé nem sorolhatjuk, hisz nincs rájuk jellemző képességük, például nem tudnak mozogni, helyt/helyzetet módosítani stb...

2010. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Érdekes, hogy én is úgy tanultam, hogy bizonyos szempontokból félig állat, félig növény.


Nem képes magának előállitani táplálékot - ezért biológialilag félig állatnak mondható.


Még általánosban tanitották igy, könyvben is ez volt. És nem vagyok hülye, mert jó tanuló vagyok, gimibe járok már hetediktől.

15/L

2010. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Deus88 ***** válasza:
19%
Hát én lehet hogy régimodi vagyok de szerintem növégy :)
2010. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

16:14 vagyok:


Egyébként még megjegyezném, hogy a vegetáriánusoknak különböző csoportjai vannak. Tudtommal nem mindegyik eszi meg a gombát. Meg aztán sok ember nem is szereti, én nagyon szeretem...lehet mindjárt valaki azt fogja irni, hogy azért vagyok ilyen hülye. :P

Ha vega lennék, akkor is megenném a gombát.


:D

2010. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
ne is mond...én vega vagyok és elegem van abból hogy az erdészek bántják a pici gombákat:@ még azt sem várják meg hogy felcseperedjenek az anyjuk mellett..létrehoztam egy alapítványt: vegák a gombákért néven. támogassátok!!!!!!!!!
2010. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Nekem még azt tanították, hogy se nem állat, se nem növény, hanem gomba. :D Fonalas szerkezetű, és igazából nincs rá külön csoport név.

20/L

2010. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem szeretem a gombát. És nagyon örülök, hogy nem szeretem, mert ha szeretném, akkor megenném...pedig utlálom.
2010. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazatok van, helytelen volt úgy fogalmaznom, hogy biológiailag félig állat, ugyanis tényleg egy külön "faj".

(bár nekünk is úgy tanították, hogy félig növény-félig állat, mivel az állatokra jellemző táplálkozása van (heterotróf), és félig növény, szaporodását tekintve.

Bár elmondta a biosztanárom, hogy sokféle tézis van rá.

2010. júl. 29. 17:00
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Nna akkor egy kis biosz:D

Az élőlényeket 5 országba soroljuk:

1. Prokarióták

2. Eukarióták

3. GOMBÁK!

4. Növények

5. Állatok

Igaz, kicsit elavult ez a rendszerezés, de ezt most hagyjuk, itt most lénegtelen.

A gombák nem növények, mert :

- heterotrófok (kész, szerves anyaggal táplálkoznak)

- nincsenek növényi szerveik

- a sejtfal alapanyaga kitin

Nem állat, mert:

-nem mutatnak állatokra jellemző életjelenségeket

- nincsenek állati szerveik

2010. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!