Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha azért nem akarok húst...

Ha azért nem akarok húst enni, mert sajnálom a megölt állatokat, akkor a gomba, tojás, tejtermékek fogyaszthatóak?

Figyelt kérdés
Kicsit képzavarban vagyok, mert olvasok mindenfélét, hogy ezt sem, azt "sem lehet" enni. Nem érdekel a vallás, csak kiborít a tudat, hogy egy állat miattam halt meg.
2011. okt. 13. 19:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
47%
úristen..
2011. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
78%
Márbocs, de ez hülye kérdés... a gombát nem az állat lábkörme alól vágják ki, a tyúkot sem vágják ketté a tojásért, és a tehén tőgyét sem vágják le a tejért.. Ezek után mi a kérdés? Egyik miatt sem halnak meg az állatok.:)
2011. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
62%

Nem hülye kérdés. Ha a tyúk már nem tud tojást tojni, leölik. Ha a tehén nem tud több tejet adni, leölik.

Kérdés, hogy szereted-e annyira az állatokat, hogy lemondj a tojásról és a tejtermékekről is?

A gombát megeheted, ha szereted.

Nehogy egyik napról a másikra hagyj el minden állati terméket. Egyre kevesebb hús, aztán egyáltalán ne egyél húst, csak tejterméket, tojást. Aztán ha gondolod, tovább léphetsz. Lassan, fokozatosan! Fontos, hogy ne igyál olyasmiket (kóla, energiaital) amik az ásványi anyagokat csökkentik a szervezetben, mert akkor probléma lesz. Egyébként a hiedelmekkel ellentétben minden megvan a növényekben, ami kell, de oda kell figyelni.

[link]

2011. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
73%
A húst ha akarod ha nem kitermelik, levágják/kifogják az állatokat, nem úgy megy, hogy éhes vagyok ott egy tehén-vágjuk le! Attól mert te nem eszel, meg a vegák, attól a piac ugyanúgy kitermeli a húst csakúgy mint a gabonákat, a teheneket direkt úgy látják el hogy jó tejet adjanak, a tyúkokat is, hogy minél több tojást tojjanak...stb. Attól, hogy a társadalom elhanyagolható százaléka megvonja magától az állati eredetű táplálékot, attól ezek az állatok így-is úgy is erre vannak tartva.
2011. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
5%
A gomba az nem növény?
2011. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
31%
De legalább nem miattad hal meg egy állat, ugye. Gombát ehetsz, miért ne ehetnél... Tojás az megnagyobbodott petesejt, eheted, mert már nem az állatban van. Tejet a kisbocik elöl veszik el. Ihatod, végülis attól nem hal meg állat.
2011. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
85%

persze

én mindig azt mondom, nem fogyasztok olyat, amihez meghalt az állat

tehát a tejet, tojást, stb. simán megeszem, illetve a gombát is (a gomba egyébként miért okoz nehézséget a vegáknak? van az állatok törzse, a növényeké és a gombáké. A gomba sem nem állat, sem nem növény, de a növényekhez áll közelebb)

2011. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
köszönöm harmadik. Nem akartam vallási vonalra terelni a dolgot, de mintha a krisnások fogyasztanának tejet, az állat pedig "kedvencként" van tartva. Bár gondolom akkor árulni nem árulják. a tej a gyengepontom, az a baj. lehet kecskét és 2-3 tyúkot kellene tartanom..
2011. okt. 13. 20:22
 9/45 Tom Benko ***** válasza:
75%

Én még a lekaszált növényeket is sajnálom, úgyhogy kizárólag őrölt bazalton és grániton élek...

Azért, mert sajnálod az állatokat, még nem kell, hogy ne egyél húst. Egyiket sem kizárólag a te külön érdekedben ölik le. Eleve nem tartom valószínűnek, hogy egyszerre egy egész tyúkot meg tudnál enni, nemhogy valami nagyobbat. Egyébként pedig azt eszel, amit akarsz, ha úgy véled, akkor ihatsz tejet, ehetsz tojást, stb. (Nem mellékesen a gomba nem állat.)

2011. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
69%

Saját magad nem sajnálod? Ha nem eszel húst,akkor később hiánybetegségek lépnek fel a szervezetedben. A húsban levő,az ember számára szükséges anyagokat semmilyen másban nem találod meg.

Az egereket,patkányokat,szúnyogokat nem sajnálod? Pedig aszok is állatok,és mindenki írtja őket.

2011. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!