Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt élelmiszermérnök ?...

Van itt élelmiszermérnök ? Mivel kezelik az aszalt szilvát a multik ? Az övék nagyobb nedvességtartalom mellett se romlik.

Figyelt kérdés
Én zéróra szárítom,és mégis időnként megromlik.

2020. máj. 17. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cukorkoncentráció elég magas, akkor nem tud megromlani.
2020. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként bármilyen bolti aszalt szilvát dobott ki nekem a google, ott az összetevők listájában a szilva mellett ott volt a kálium-szorbát vagy E202, tehát gyanítom ez a válasz a kérdésedre.
2020. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi,közben eszembe jutott ,hogy veszek 1 zacskós aszalványt,azon biztos rajta van ,valami csodaszer.
2020. máj. 18. 08:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Az 1-esnek,tök igazad van. sajnos még nincs saját szilvám,a KFT szilva meg 70 %-os. Ohne Zucker. Elnyomtam 4 CACAK-ot a rodna ,bőtermőböl. Ott megvárom a 100 %-t. Csacsanszka Rodna .
2020. máj. 18. 08:42
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
2 dolog számít. Legtöbb esetben nem szükséges tartósítószer használata. Mivel képzeljétek el annak használata is költség. Fontos a megfelelő az alapanyag választás és a technológia.
2020. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Szilva eleve egy nem nagyon romlo dolog. Nem olyan regen ettem 1956-ban eltett szilvalekvart ... igaz felkellett fozni mert olyan kemeny volt mint a szalonnabor, de fincsi volt.
2020. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

"Mivel képzeljétek el annak használata is költség"


Amit úgyis kifizet a vásárló,szal a gyár szempontjából ez tökmindegy.

2020. máj. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

'"Mivel képzeljétek el annak használata is költség"


Amit úgyis kifizet a vásárló,szal a gyár szempontjából ez tökmindegy.'


Nem mindegy, mert ha az egyik gyár olcsóbban tudja előállítani, akkor olcsóbban is fogja tudni árulni. De jellemzően az adalékanyagok összességében inkább olcsóbbá teszik a technológiát (vagy valami más pluszt adnak). Nyilván a gyárosok se hülyék.

2020. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megvettem az E202 nevű Káliumszorbátot. Aszalok egy kicsit ,megszorbázom. sic. Még nem tudom hogyan,de a bolti félig leveses.Tehát nekünk 2000 forintért adják a vizet.
2020. jún. 6. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!