Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánoknak nem szokott...

A vegánoknak nem szokott hiányozni a hús illetve húskészítmények, valamint a tej és tejtermékek?

Figyelt kérdés

Sose van az a fejükben hogy jó lenne enni egy pörköltet vagy valamilyen finom husit. Vagy például egy jó kis tükörtojást vagy egy finom sajtot, vagy valamilyen tejszínes sütit.


Vagy azért úgy vannak vele, hogy jó lenne enni ilyen dolgokat csak nem szabad, mert az elveink ellen mennek hogy vannak ezzel a vegánok.


2020. máj. 22. 19:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%
a b12nél azért jóval több dolgot kell pótolni..:D E, cink, kollagén, omega3-omega6 egyensúlya, kreatín..Persze 1-2 kivételével okosan minden megoldható tápkieg nélkül.
2020. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Az omega sem a halban van, hanem abban, amit megeszik. ;-)
2020. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
tisztában vagyok vele. Gödény úr beszélt róla a legutóbbi videójában. áldás érte.
2020. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem. Korábban sem ettem sűrűn húst, mert én mindig túl lusta voltam rendszeresen húsos kajákat főzni, az éttermekben meg nem mindenhol bíztam meg, már ami a húsok minőségét illeti.

Amióta nem eszek húst egy idő után ki is alakult az, hogy kifejezetten undorítónak tartok bizonyos húsos dolgokat.

A párom vegetáriánus, ő néha hiányolja a húst. Amit én hiányolok, az inkább a kényelem és a könnyű elérhetőség. Ha vendégségbe, vagy étterembe mentünk, vagy ha nekem volt konferencia vagy munkahelyi ebéd, mindig volt mit enni, amióta nem eszünk húst és én tejterméket se, nagyon nehéz normális kaját találni ilyen helyeken. Volt olyan munkahelyi vacsorám, ahol csak rizst meg párolt zöldséget tudtam enni :D

Tejterméket pedig évek óta nem eszek a sajtot kivéve, sajnos a sajtot a mai napig gyakran megkívánom, de igyekszem minimalizálni a fogyasztását.

2020. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem abszolút nem, mondjuk én eleve azért lettem vega mert gyűlöltem a hús ízét. :D

Az alternatívákat szeretem, pl. a pörköltet nagyon szeretem, de inkább gombából, sose értettem "miért kell elrontani" a hússal a fincsi pörköltet. :) Ugyanígy a rántott dolgok, darált húsos dolgok, stb. Ezeknél rengetegszer imádom magát a fogást, viszont sose szerettem hogy húst raknak bele. Hüvelyessel, tofuval, zöldséggel, más alternatívával viszont nagyon szeretem ezeket az ételeket.

2020. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!