Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egy csecsemő hogy lehet vegán?

Egy csecsemő hogy lehet vegán?

Figyelt kérdés
Nem arról kérek most véleményeket,hogy mennyire etikus vagy sem a gyerek helyett eldönteni ,hogy ő vegán lesz. Engem az érdekelne,mit adnak neki enni,honnan szerez fehérjét ,hiszen magvakat nem ehet 2-3 éves koráig ,sem szóját, hüvelyeseket talán előbb, de pl. az én gyerekem 1,5 éves kora előtt azokat sem bírta megemészteni . Akkor mégis honnan jut elég fehérjéhez,mert amiket mondjuk 1 éves kora alatt lehet adni,és meg tud emészteni,azoknak a zöldségeknek/gyümölcsöknek/gabonáknak elenyésző a fehérjetartalma . Szerintetek?

2020. jún. 18. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Anyatejből jut fehérjéhez.

Vagy az anyatej helyett, mellett adott tápszerekből.

2020. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Sehogy, belehal.
2020. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Hasfájós babáknak van tejmentes, aminosav alapú gyógytápszer. De azt okkal adják, mert orvos rendeli el, nem a szülők hülyesége miatt.
2020. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemőként mindenki az anyatejből vagy tápszerből szerzi be a tápanyagokat és a fehérjét, legyen az vegán vagy sem. Létezik már vegán tápszer is.


A vegán baba kifejezést általában arra értik, hogy az őt tápláló anyuka vegán, és a hozzátáplálást is növényi étrenden csinálják.

2020. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt én értem,de egy 10 hónapos gyereknek nem biztos, hogy elég a tápszer vagy az anyatej. Van ilyen is,nem tagadom. 1,5 évesen még mindig nem tud se szóját,se gombát,se magvakat enni, hüvelyeseket talán.Akkor pedig már nem lehet tápszeren élni. Igaz pontatlanul fogalmaztam a kérdésben, hiszen akkor már nem csecsemő a gyerek. Én a vegán hozzátáplálás ,és mondjuk a 2-3 év alatti vegán étkezés kivitelezésére lennék kíváncsi, konkrét ételekkel , mert számomra hihetetlen ,hogy ilyen szűkített palettáról kiegyensúlyozottan lehetne táplálni egy embert, WHO ide vagy oda.
2020. jún. 22. 09:21
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Simán eheti a hüvelyesekből készült kajákat. A tej, tojás llergén, plusz nem kell félteni a fehérjehiánytól, nem gyúrós a kölyök

[link]

2020. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem gyúrós ,de pontosan ugyanannyi fehérjére van szüksége,mint egy "gyúrósnak",arányaiban. 1 éves kor előtt 1,5 g/testsúlykilogramm, 1-3 éves kor között már elég valamivel kevesebb,1,2-1,5 g.

A tied lehet ,hogy simán eheti a hüvelyeseket,az enyémnek borzasztó hasfájása volt tőlük,még paszírozva is ,1,5-2 éves koráig .

Őszintén szólva az oldalt amit linkeltél ,nem igazán tudom értékelni ,ugyanis itt azok az ételek vannak,amiket először ,6 hónapos kor körül lehet kóstoltatni a gyerekkel,én pedig nem erre voltam kíváncsi . A tojást a húst meg a tejtermékeket sem 6 hónapos korban szokás bevezetni,mert akkor még elegendő az anyatej meg a tápszer fehérjetartalma ..

Nem kötekedni akarok,de tényleg érdekel,és még senki nem válaszolt arra,hogy konkrétan mit lehet adni egy 10 hónapos-2 év közötti gyereknek ,ami nem gomba,magvak,hüvelyesek (oké,ezt aláírom talán csak az én gyerekemnek okozott nehézséget megemészteni) vagy szójatermékek,és elegendő fehérje van benne .

2020. jún. 22. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van facebookon egy ilyen vegán anyukák csoport, szerintem ott kérdezd meg akkor.
2020. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a fehérje a legfontosabb. Propaganda által hazudnak a tévében és az iskolában (az iskolatej "hasznosságától" a parlagfű írtásig hazugság, hazugság hátán).

A növényekben benne van az összes aminosav és fehérje. A szacharidok, és poliszacharidok a legfontosabbak. A nyers növényekben benne van az összes aminosav, csak hát megfelelően össze kell állítani. Sőt a legtöbb nyomelem és ásványi anyag is.

A nyers virágpor meg pláne komplex összetételű, általában.

Ezeken felül algát érdemes még fogyasztani, mert sok olyan anyag van benne, amit csak több növény együttes fogyasztásával lehetne elérni.

2020. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gabonát ehet, csíráztatni kell a teljes búzamagot, utána fél óráig megfőzni és átpasszírozni. Ez a lehető legtermészetesebb tápszer, amiben ideális arányban van fehérje.
2020. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!