Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hetes csecsemönek teát vagy...

1hetes csecsemönek teát vagy vizet lehet/ajánlott adni? A védőnő azt mondta nem kell neki, mert elég neki az anyatej. De szerintem szüksége van folyadékra vagy rosszul gondolom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 16:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen melegben szerintem is szükség van egy kis folyadékpótlásra. Én ilyen idős babának még csak vizet adnék.
2011. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

elég neki az anyatej, teljesen felesleges vizet itatni vele

az anyatej eleje híg, szomjoltó, a vége pedig zsírosabb, táplálóbb - ki van ez találva

nagy melegben többször mellre lehet tenni, és csak az első pár kortyot issza ki, úgyis abbahagyja utána a szopizást, mert nem éhes, csak szomjas

2011. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

szerintem is elég az anyatej max gyakrabban szoptass


nekem egyik gyerek sem halt szomjan mikor nyáron csak szoptattam 6 hós koráig egyik sem kapott mást az anyatejen kívűl

2011. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
3 gyerköcöm van,a 2. válasszal értek egyet,ne adj neki semmit,többször tedd mellre...Elég neki hidd el,nincs jobb az anyatejnél,folyadék,és kalóriadús táplálék is egyben...
2011. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Forralt vagy babavíz. A forraltat talán inkább azért adnám, mert a babavízben lévő ásványi anyagokat talán még nehezebben dolgozza fel a picike. Szerintem teljesen normális dolog hőségben natúr vízzel kínálni! A kórházban cukros vizet adnak a még nem szopó babáknak. Az egyik szobatársam anno nem akart adni a picinek, nehogy elrontsa. Úgy gondolta, elég az a pici tej, amihez az első napokban hozzájut a baba. A picinek besűrűsödött a vére és besárgul. A nővérek mondták, hogy kell a folyadék, a sárgaság elkerülésére. Ez csak egy példa volt, hogy igenis kell a folyadék és ha igényli a pici, úgyis megissza. Sztem nem lakik jól vízzel és a tejci ugyanúgy kell majd neki. Úgyis meglátod, erőltetni nyilván nem fogod, baja pedig nem lesz tőle! Sok boldogságot és egészséget a babával!:-)
2011. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 xStefix ***** válasza:
62%

Csak szoptass!


És nem tudom megállni, ne haragudjatok:

A cukros víz nagyon helytelen gyakorlat a kórházakban, de még nem sikerült kiirtani.

A baba attól sárgult be, hogy a szervezetében felhalmozódott az indirekt bilirubin, ami egy toxikus vegyület - de ennek a kimosására nem a cukros víz vagy tápszer vagy más egyéb a legjobb, hanem az anyatej. A kh-i dolgozóknak arra kellett volna bíztatniuk az anyukát, hogy szoptasson és fejjen ezerrel, ahelyett, hogy lassították a kiürülési folyamatot a pótlással. A vér besűrűsödésének ehhez semmi köze.

És de, az anyatej ital és étel egyben, semmi más nem kell (ha a baba igény szerint szophat). Jóllakni nem fog a víztől, persze, de egy újszülött gyomra nagyon pici - vétek a vízzel foglalni a helyet az anyatej elől. A vízben semmi extra anyag nincs, ellenben az anyatej folyékony arany. Arról nem beszélve, hogy az anyatejen kívül minden más anyag károsíthatja a bélflórát, aminek ismertek a kockázatai.

Minden azt bizonyítja, hogy nem kell víz!

2011. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
A 2. válaszadó teljesen jó választ adott. Miért 73%? Én 100 %-ot adok neked!
2011. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Csak anyatej!! Semmilyen más folyadékot!!!!
2011. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem olvastam el a válaszokat!


Szóval, Nekem első baba, csak anyatejes, áprilisi születésű. Tavaly jó meleg volt így próbáltam adni inni a kicsinek, de sehogy sem fogadta el. Adtam forralt vizet, vettem babavizet, babateát, gyümölcsleveket, pohárból, cumisüvegből, kanállal... A kicsinek mégsem kellett. Kétségbeesve hívtam a védőnőt, hogy 35 fokban nem akar inni a kicsi. Mondta, hogy nyugalom, akkor tegyem többet cicire. Na azóta eltelt jó pár hónap, most 15 hónapos és ha hiszitek ha nem még mindig NEM iszik. Viszont ezerrel cicizik. Nem azt mondom, hogy semmit nem iszik, de napi 1dl-nél többet képtelen vagyok beletömni, még ha fejre állok sem kell neki. Hozzáteszem, hogy azt is szívószállal vagy anélkül. Védőnő erre azt mondta, hogy akkor legalább cicivel tömjem, ne ez az amit viszont NEM KELL ERŐLTETNEM, amint mondom, hogy cici fülig vigyorral rohan felém. Ismerősök, rokonok, játszóteres Anyák már tudják, hogy ha velünk vannak akkor ez a tiltott szó! :D

2011. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Az én kisfiam 2 hetes korától issza a babavizet is, kis mennyiségben. Teafélét nem mernék neki adni.
2011. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!