Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Változott valami azóta amióta...

Változott valami azóta amióta vegetáriánus lettél?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat gondolkoztam azon,hogy vegetáriánus legyek. Alapjáraton sem eszek sok húst, (egyszer vagy kétszer egy héten) és az is általában csirke.

Vegán nem szeretnék lenni mivel sajnos vagy nem sajnos imádom a joghurtot, sajtot, tojást, úgyhogy ezekről nem tudnék lemondani.

Főként az érdekelne, hogy milyen tapasztalataid vannak ezzel az egésszel kapcsolatban és, hogy változott-e azóta valami az egészségedben amióta életmódot váltottal?



2020. aug. 7. 15:00
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
87%

Én is így voltam, mint te, hogy előtte is kevés húst ettem.

Előtte is odafigyeltem amúgy a kajára, illetve sosem volt komoly egészségügyi problémám, viszont a kajakóma nekem totál elmúlt, akkor is, ha dugig eszem magam húsmentes kajával (egyedül akkor jön elő a kajakóma, ha pl. pizzát eszek, a sajttól - nálam az az egyetlen állati alapú étel, amit néha-néha még enni szoktam). Emlékszem, hogy egy steak vagy bbq után órákig elpilledtem, most ez nincs egyáltalán, meg úgy alapból jobb a közérzetem.


Önmagában csak a hús elhagyása nem feltétlen egészségesebb, mintha valaki eszik húst, de mondjuk alapvetően odafigyel az étkezésére. A vegetáriánusságot, sőt a vegánságot is lehet egészségtelenül csinálni, ha pl. valaki egyoldalúan eszik, vagy tésztával, kenyérrel helyettesíti a húst, esetleg túl keveset eszik stb.

2020. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is próbálok odafigyelni arra, hogy minél egészségesebben étkezzek(sok zöldség, gyümölcs, semmi fehér liszt es hozzáadott cukor) úgyhogy nálam az ilyen tészta és kenyérfélék nagyrészt kilőve.

De köszönöm szépen a válaszodat!

2020. aug. 7. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Az emésztésem jobb lett - nekem régen minden bajom is volt, de komolyan.... időnként fellépő indokolatlan hasmenés, gyomorégés, puffadás, émelygés stb, ami elképzelhető. Nem mondom hogy megszűntek, de már csak nyomokban lépnek fel.

A bőröm sokkal szebb lett, a hajam és a körmeim is egészségesebbek.

Jól érzem magam, nem voltam rosszul kajától azóta, csak kellemes jóllakottság-érzés van. :D

Sőt, hosszú évek után még híznom is sikerült egy kicsit (előtte túl vékony voltam, de nem tudtam hízni akármit csináltam..)

2020. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jobban érzem magam lelkileg is. A tudat hogy a boltban kikerülöm a húsos polcokat, nekem jó.
2020. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!