Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azt a fajta kávét, amit a...

Azt a fajta kávét, amit a cibetmacska segítségével készítenek, megisszák a vegánok?

Figyelt kérdés
Ugye a kávészemek átmennek a macskán, de mégis egy növény termése a kávébab.

2020. aug. 17. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó az a cibetmacskáknak?

Tömik őket mint a libákat?

2020. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem igen. A vegánok nem esznek/isznak állati eredetű dolgokat. A kávé növényi, még akkor is ha átmegy a macskán. De lehet van olyqn aki, annyira komolyan veszi, hogy azt sem issza meg. Ráadásul ez nem tesz kárt az állatban (mondjuk a tehénnem sem fáj ha megfejik, mégsem isszák meg a tejet).
2020. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Kettes, de, fáj. Na meg a borja táplálására termeli, akit születésekor elszakítanak tőle
2020. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Miért fájna? Amúgy a tehének akkor is van teje, ha nincs borja, akkor meg az pont nem jó neki, ha nem fejik meg.
2020. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

#4 Alapban nem lenne teje, csak azért van, mert időelött elválasztják a borját.


A cibetmacskát etettik, és tudtommal csak jól lakik a "kávéhúsától", azt üríti ami neki salakanyag.

2020. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

4, nincs. Mesterségesen érik el azt, hogy hosszabb ideig tejeljen, mint a természetben, de ettől függetlenül akkor kezd termelődni, ha borja lesz. Abban igazad van, hogy fájdalmassá válik, ha nem kezdenek semmit a tejjel, de alapból a borjú elfogyasztaná a számára szükséges mennyiséget, majd szépen fokozatosan elapad, ahogy az embereknél. A tejiparban gyógyszerezik az anyákat, na meg fejik, így folyamatosan termelődik a tej (egy ideig, később újra meg kell őt termékenyíteni).


Na, de ne offoljuk szét a kérdést, ha szeretnél értelmesen vitázni a témáról, akkor azt ne itt tegyük, ha pedig nem, akkor hagyjuk, úgysem tudjuk meggyőzni a másikat


A kérdésre válaszolva: nem, a legtöbben nem innák meg, de természetesen akadnak kivételek, az ilyen 'vitatható' dolgok fogyasztásánál nincs egységes álláspont (sokan mézet is fogyasztanak annak ellenére, hogy vegánnak hívják magukat. Hogy jogosan vagy sem, az érdekes kérdés)

2020. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Van baj az előállításával. Az etikusan, vadonból gyűjtött meg gondolhatjátok milyen ritka és drága.

2020. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Én vegán vagyok, de halat azt eszem.
2020. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8. Akkor te biztos nem vagy vegán, mert a vegánok semmien állati eredetű dolgot nem esznek. És a hal állati eredetű. Hiába mondod, hogy az vagy, akkor sem vagy az. Max vegetáriánus lehetsz, mert olyat hallotam már hogy valaki vegetáriánus, de halat azt eszik, bár azt sem értem igazán, de az pl. a böjtben sem számít húsnak.
2020. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki halat eszik, de húst nem, az max. peszketariánus, de nem vegetáriánus.
2020. szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!