Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem eszel húst elsősorban?

Ignis Subdialis kérdése:

Miért nem eszel húst elsősorban?

Figyelt kérdés

Ha több oka van, a legfontosabbat jelöld be. Ha nem találod a listában, kérlek fejtsd ki.

Mivel valamilyen rejtélyes okból sok húsevő is figyeli ezt a kategóriát, rájuk is gondoltam a válaszok megadásánál.



2020. szept. 12. 02:13
A kérdező szavazást indított:
fizikailag jobb a közérzetem tőle
egészségügyi okokból
környezetvédelem miatt
anyagi okokból (többe kerül)
állatokkal való együttérzésből
vallási/spirituális okból
felnőttként megundorodtam tőle
születésemtől undorodom tőle
egyszerűen csak imádom a húsmentes ételeket
öö, az ötórai teát is csülökpörkölt mellé iszom...
160 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekként voltam disznó vágáson és mikor ketté vágták a malacot az a bélszag engem meg csapot azóta azt érzem minden disznóságon és ezért nem eszem húst .
2020. szept. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
81%
Elsősorban környezetvédelmi okokból. De nem is esne jól mindennap húst enni, egy héten 2-3 alkalommal bőven elég.
2020. szept. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%

Föleg egészségügyi okokoból, elég sok problémám volt hosszabb ideje, aminek semmi okát nem találták az orvosok.

Egy ismerös javasolta, hogy próbáljam ki pár hétre, hogy nem eszem húst, tejterméket meg tojást, hogy jobb lesz-e az állapotom.

A kisérlet bevált, gyakorlatilag minden negatív tünetem eltünt (többek közt a hetente többszöri erös fejfájásom meg a mindennaponos erös hasmenés), ezért maradtam emellett az étrend mellett.

Emellett már korábban is szeretetem a zöldséges ételeket, most jóval több ilyen receptet használok a mindennapokban is, és sok kifejezetten jó ízü ételt találtam.

Másrészt a nagyüzemi állattartást sem tartom elfogadhatónak, a legtöbb helyen az állatokat borzalmasan tartják.

(Nem vegán vagyok, akkor sem, ha az étrendem nagyjából ennek megfelelö, de nem vagyok fanatikus)

2020. szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Az úgy látszik, nem ment át a sorok között, hogy kérem szépen a húsevőket, tartsák tiszteletben a hozzászólók tapasztalatait, véleményét és esetleg ha meg tudják állni, ne pontozzák le a válaszokat. Köszönöm.
2020. szept. 12. 11:28
 5/40 anonim válasza:
69%
Főleg azért nem eszem, mert undorítónak tartom, és az embernek nincs szüksége arra, hogy döglött állatok izmait és belső szerveit fogyassza el...
2020. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
83%
A 60+ évem alatt sok mindent elkövettem a testem ellen. Szinte valamennyi táplálkozási trendet is kipróbáltam. 15 évig vegetárius, ebből 8 évig vegán is voltam. Ebben az időben nem elvi okokból nem ettem húst, csak simán azért, mert ha csinálok valamit, azt szeretem rendesen csinálni.
2020. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Bhaurora1 válasza:
84%

Szeretem a húst, De állatszeretet miatt így érzem magam hitelesnek, ha nem csak papplok erről!

Számomra így fair!

Aki eszi a húst egészségére, az nem zavar s mosolygok mikor eng fikáznak ez miatt, hogy én meg inkább a zöldet :-)

Egészségi szempontból mindenképpen érzem a hatását, hogy jól döntöttem, hogy hosszú évek óta csak elvétve eszem húst.

Azóta rengeteg zöldség és tejterméket persze azt is inkább növényiből fogyasztók s a kínálat, választék tanulása végett hatalmasat nőtt, tágult az ismeretem más negszokott és hagyományos ételek /italok után.

Ez Még jobban arra buzdít, hogy folyamatossan fejlődjek, ismerkedjek a különböző alapanyagokkal és ezeket bátran építsem saját életfelfogásomba bele.

Van kivétel mit nem hagytam el, hal és tojás.

NEM vagyok szűk látó körű, a magyar komyhaművészet mellett sok nemzetiségből veszem a tippjeimet,ami a húsevés helyett alternatíva egészséges táplálkozást biztosít.

2020. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
18%

Azért nem eszem, mert mainstream.

Ha majd egyszer megcserélődik az arány, újra fogok húst enni.

2020. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%
Sose szerettem igazán, de megettem. Aztán egyszer belefutottam egy borzalmas húsételbe amtől felfordult a gyomrom, akkor utána jódarabig rá se bírtam nézni, akkor jutott eszembe hogy utánanézzek a vega/vegán étrendnek, és igazság szerint sorra jött majdnem az összes felsorolt ok ami megerősített. (A felsoroltakon kívül én még hozzátenném a sokkal egyszerűbb és gyorsabb főzést és a tartósságot - értsd. a tofu, hüvelyesek stb. sokkal tovább állnak el a hűtőben vagy a szekrényben mint a hús, így kevesebb a pazarlás).
2020. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%
A nagyipari állattartást és feldolgozást nem tudom elfogadni, arra meg nincs pénzem, hogy boldogságban nevelt, szeretettel vágott állatokból fedezzem a húsigényemet.
2020. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!