Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem eszel húst elsősorban?

Ignis Subdialis kérdése:

Miért nem eszel húst elsősorban?

Figyelt kérdés

Ha több oka van, a legfontosabbat jelöld be. Ha nem találod a listában, kérlek fejtsd ki.

Mivel valamilyen rejtélyes okból sok húsevő is figyeli ezt a kategóriát, rájuk is gondoltam a válaszok megadásánál.



2020. szept. 12. 02:13
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
84%
Igen, rengeteg állat teljesen feleslegesen hal meg, mert a kukában végzi.Aki legalább egy időre vega vagy vegán lesz, esetleg mérsékli a hús-tej fogyasztását, vagy aláír állatvédő petíciókat, felemeli a szavát az állatokkal szembeni erőszak ellen..stb., az legalább valamit csinál is. A többiek cközben eszik a rántotthúst és a parizert és nem értik, mi itt a probléma. Az ember egy nagyon önző élőlény, orrvérzésig ragaszkodik a sajár érdekeihez, még ha tudja is, hogy nincs igaza. Nyilván ha beköltözne egy ólba, gyorsan megváltozna a véleménye.
2020. okt. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
80%
Én elsősorban az állatok miatt, párom viszont inkább környezetvédelmi okokból nem eszik húst. Mindketten ritkán eszünk sajtot, úgy egy héten egyszer, vagy 2 hetente egyszer. Tojást a YouTyúk-tól rendelünk. A YouTyúk kis vidéki családocskák kapirgáló tyúkjainak tojásait árulja, meg is van az ára, de legalább életükben boldogok a tyúkok. Bár páromat kezdetben a környezetvédelem motiválta főként, mostanra ugyanolyan fontos neki az állatvédelem. Igyekszünk kevés sajtot, és tojást enni. Egészségügyi előnyökről nem tudok beszámolni, mert mindketten csak híztunk mióta vegák vagyunk, olyan finomakat eszünk. Szerintem kevés vallási vega van Magyarországon. A fiataloknál kezd elterjedni a veganizmus, illetve a testépítőknél, profi sportolóknál lesz divat a növényi étrend, nézzétek meg a The Game Changers c. filmet.
2020. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 qkker1 ***** válasza:
23%
Mivel az ember mindenevő -fogazatunk és az emésztőrendszerünk is erre "van kitalálva"- ezért eszek húst is és növényi táplálékot is.
2020. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
87%
17 éves korom körül egy évig voltam vegetariánus, de apámék rábeszéltek a húsra:,-(. 39 éves koromra sokat fájt a gyomrom, ezért azóta, öt éve újra vegetariánus vagyok. A militáns vegetariánus/vega személyekkel nem értek egyet: az étkezési szokások, az italfogyasztási preferencia, a szexualitás vagy a pártszimpátia nem olyan dolog, amelyek ügyében az egyik ember rákényszerítheti a másikra a meggyőződését.
2020. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
87%
Fiatal koromban láttam egy videót, amiben állatokat élve nyúznak meg a szörméjükért. Előtte rendesen a földhöz csapkodták őket, hogy eltörjön a gercincük. Azt hittem elhányom magam, életem legnagyobb horrorja volt. Megnyúzás után törött gerinccel még mozdulatlanul pislogtak, szemükben a világ fájdalma volt. Mai napig nem tudom túltenni ezen magan. Soha többet nem akartam ártani állatnak, a lehető legkevesebbet sem! Aztán rábeszéltek a húsra, azt mondták humánusan vágják le az állatokat, de évekkel később láttam vágóhidas videókat, hát abban semmi humánus nem volt, ugyanaz a horror! Szeretek úgy elaludni, hogy tudom, miattam nem bántottak egyetlen állatot sem.
2020. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok, miért kaptam lepontozást? Csak válaszoltam
2020. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Elnézést azoktól, akiket egyes bárdolatlan népek lepontoznak. Sajnos ez is egy olyan kategória, amit sokan csak azért figyelnek, hogy az indulataikat levezessék valamin, amit nem akarnak megérteni.
2020. dec. 30. 18:07
 28/40 anonim ***** válasza:
74%
A kérdezöt még kiegészíteném avval, hogy van egy csomó primitiv lény, akinek a lepontozás az egyetlen öröme, ezzel tölti a szabadidejét, függetlenül attól, ki mit ír.
2020. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
89%
Lehet érdekes válasz, de én a fogszabalyzom miatt nem szeretek húst fogyasztani, meg mert jobban szeretem a tesztaeteleket
2020. dec. 31. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Terhességem alatt nem bírtam megenni sem a húst, sem a tejtermékeket. Utána meg rájöttem, hogy nem hiányzik.
2021. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!