Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán szülők, ti szoptattátoka...

Vegán szülők, ti szoptattátoka gyereketek? Vagy adtatok neki állati eredetű ételt?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kerdes, hogy az anyatej vegánnak számít e?

A gyereknek sose adtatok valaha állati eredetű ételt, vagy majd eldönti ő? Ez hogyan működik?



2020. nov. 25. 23:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%
Xddd
2020. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
87%
A gyereknek szüksége van anyatejre, és ezt nem szabad megvonni tőle. Az én anyámnak amikor elfogyott a teje, akkor kecske tejet adott, mivel azt ajánlották. Ne vond meg tőle az anyatejet elvi dolgok miatt, mivel ártani fogsz neki.
2020. nov. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a vegánok általában szoptatják a babáikat.
2020. nov. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
28%

Ha csak az a kérdés, hogy az anyatej vegán-e, a kérdésre egyértelműen nem a válasz. Viszont sok vegán megpróbálja megmagyarázni, hogy az.


Szerencsére a normális vegánok azért megpróbálnak szoptatni, ha tudnak. Sajnos azért olyan bolondok is vannak, akik még ezt is megvonnák a babájuktól. Remélem ez nem túl gyakori.

2020. nov. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
86%
Az anyatej miért ne lenne vegán? A nem vegán élelmiszer az, amit állatok kihasználásával, kizsákmányolásával álítanak elö - és ez az anyatejre semmilyen szempontból nem érvényes.
2020. nov. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
11%

6 Na, ezt mondom. Holott alapvetően ami állati eredetű, az nem vegán. Igen, a tej nem vegán, mindegy kinek a teje.


De kérdezem én, ha ez a vegánság definíciója, akkor miért nem esznek a vegánok tojást? Holott semmi kár nem ér egy tyúkot, ha felszeded az elpotyogtatott tojásait. Nincs ezáltal kihasználva a tyúk.

2020. nov. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
94%

A vegánok azért nem isznak tejet, mert szerintük a szoptatós korból kinőve az embernek nincs szüksége egy másik állat tejére. Ettől még csecsemőkorban a saját anyja tejére értelemszerűen szüksége van, úgyhogy igen, a vegánok szoptatnak.

Ha nem szoptat, a másik lehetőség a tápszer, de az meg tehéntejből van, így vegánként, gondolom, inkább problémás. Egy újszülöttet meg nem lehet zöldség-gyümölcsön tartani, mert meghal.

2020. nov. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
És a vegánok a gyerekeiket is vegánnak nevelik?
2020. nov. 26. 07:56
 9/46 anonim ***** válasza:
70%
7-es: ha NEM TUDOD, mi a vegán definídiója, akkor legalább ne ragaszkodj a hülyeségeidhez, mert attól, hogy TE állítod, még nem igaz!
2020. nov. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
7%

10 Feltettem egy kérdést, amiben elfogadtam a 6-os definícióját a vegánságról. A kérdésemre választ nem kaptam, holott teljesen logikus és megfelel a 6-os vegánság definíciójának.


Erre ahelyett, hogy választ kapnék lepontoznak, te meg ideböfögöd, hogy én nem tudom mi a vegánság.

2020. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!