Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik szoptattátok a babátokat,...

Akik szoptattátok a babátokat, de egy idő után magától apadt el a tej, miből tudtátok, hogy már biztosan nem elég a babának?

Figyelt kérdés

14 hós a kislányom. Még szopizik, de úgy érzem nincs meg az ajánlott 500 ml.

Mikor kezdjek el junior tej italt adni neki?


2020. aug. 26. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt olyan nyugodt már szopizás után, hamarabb kérte a következő adagját, ha az szilárd is volt.


Meg érezhetően kevesebb, hígabb lett a tejem. Így, elválasztottam, meg szinte ő is magát.


Az esti szopi hiányzott neki sokáig, de azt, kiváltottuk a cumival, amit 2 éves korára el is hagyott magától.

2020. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Éhes maradt, de ez nálad ekkora gyerekkel nem fog működni, mert felteszem eszik már mindent.
2020. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Bármikor adhatsz neki, én már rég adtam volna onnantól, hogy először azt érzem nem elég, nekünk ez 8 hónapos korában jött el.
2020. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Néhány napja érzem csak, hogy nyugtalan a szoptatás közben és nem hallom, hogy annyit nyelne mint korábban.

Igen, szinte mindent eszik már, úgyhogy, csak a tej alapú táplálék hiánya miatt aggódtam, de azthiszem el is kezdjük a tejitalt.

2020. aug. 26. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Arra azért készülj, h nem biztos hogy könnyű menet lesz.


Nálunk "megunta" a szopizast a lányom, így 11 hós korára szinte elapadt teljesen, nem is igényelte utana, viszont nem issza a tápszert, tejitalt.


Egesznap kinlódok, hogy legalább összesen 300ml meglegyen, már azzal keverem ki a zabkását is.

De ő eszik más tejterméket is


Egy jó párat kiprobaltunk, többféle üvegből stb.


De kívánom, hogy neked ne legyen ilyen tapasztalatod :)

2020. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm, mástól is hallottam, hogy nem igazán szeretik a babák ezt a tejitalt.

Eszik sajtot, meg joghurtot, de minimális mennyiséget, szóval remélem elfogadja majd.

2020. aug. 26. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
14 hónaposan már nem kell csak szopival jól lakjon. Mostmár 3 fő étkezése kellene legyen és ha igényli akkor tízórai és uzsi is. Emellett meg szopizik amennyit szopizik. Ennyi idősen ha nem adsz tejitalt, de egészségesen és változatosan eszik akkor nincs gond. Én már tuti nem adnék tejitalt. Olvass utána, ezeknek nem olyan szigorú a szabályozása mint a tápszernek, és cukor meg más adalék anyag is kerülhet bele. Amire ennyi idősen még nincs szügsége.
2020. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!