Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen egészségügyi okai...

Milyen egészségügyi okai lehetnek annak, hogy egy 10 évig vegetáriánusan táplálkozó most él-hal a húsért?

Figyelt kérdés

Régen undorodott tőle, ránézni sem tudott, nemhogy megenni, ezért lett vegetáriánus. Pár hónapja megkívánta, onnantól húst hússal eszik.

Milyen egészségügyi oka lehet ennek? Nagyon furcsának tartom.


2020. dec. 4. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Az ilyen nagyon megkívánunk dolgok abból is adódhatnak, hogy a szervezetünknek szüksége van egy abban lévő tápanyagra vagy vitaminra. Ebben a helyzetben ez lehet a fehérje vagy B vitamin (persze tudom, hogy ezt egy vegetáriánus be tudja szerezni más forrásból, de ha az illető erre nem figyelt, akkor előfordulhat).

De persze az is lehet, hogy csak megváltozott az ízlése.

2020. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Az ember alapvetően minden evő.

Nem kell meglepődni.

2020. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Amit az első írt. Személyes tapasztalat- 6 év vegánság után mikor visszatértem normális emberi étrendre én is húst hússal ettem hónapokig, egyszerűen a szervezet ilyenkor nagyon kívánja, érthető okokból. Pedig aztán én tényleg figyeltem a fehérjebevitelre, plusz még vasat, b12-t, vegán DHA-t, minden kutyafszát szedtem minden nap. Tudom hogy vegetáriánust írtál de szerintem az is elég durva vitaminhiányokat tud csinálni hosszútávon. Egyszerűen nem húsmentes étrendre van kitalálva az ember. Valószínű a szóban forgó embernél is ugyanez a helyzet. (jöhetnek a vegán leszavazások💖🥓🥩🍗🍖🍤)
2020. dec. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem furcsa. A szervezete jelzett neki mit kell ennie. Ő okos volt, hallgatott rá.
2020. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Engem max. másodsorban érdekel mennyire egészséges egy gyönyörű vörösre sült, sercenősen ropogós bőrű, illatos, szaftos fűszeres csirkecomb, amely a tányérból szinte rád mosolyog.


Nem tudom nem megkívánni.

2020. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
#3 Megvolt a leszavazás, valamint a jelentés, mivel pusztán a provokáció a célod, vegán te soha az életben nem voltál.
2020. dec. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet nem hülye. Gondolj arra, mikor megkívánsz valamit, ösztönösen tudod, hogy mit kell enned (kivéve ha az csoki). Egy darab vegán ismerősöm van, csak az ő esetét tudom leírni:


Vékony és sápadt. Nem azt mondom, hogy minden vegán ilyen, azonban tele a net olyan cikkekkel, hogy a húsmentes étrend hiánybetegségeket okozHAT.


Hiányzik a vas, B12, nyomelemek, fehérje, stb. Lehet úgy is csökkenteni az ökológiai lábnyomunkat, hogy szárnyasokat eszünk vagy halat, vagy tojást és tejtermékeket. Ezek nagyságrendekkel tisztább húsok, mint a marha, a birka, vagy a disznó, vagy úgy általánosságban a kérődző állatoké.


De természetesen mindenki azt csinál, amit jónak lát. Szerintem jó dolog a vegánság, bár én nem tudnék az lenni, mert minimum halat meg szárnyast enni fogok.

2021. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok ismét, egy dolgot még érdekességként leírnék. Az ember gyomorsava nagyon erős, olyan 1-1,5 körüli pH értékű.


Összehasonlították más állatfajokéval, és azt találták, hogy az ilyen pH-jú gyomorsavval jóformán csak dögevők rendelkeznek.


Ezen úgy érdemes elgondolkozni.

2021. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!