Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán rakott étel recept, te...

Vegán rakott étel recept, te hogyan csinálod?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve vagyok vegán, azóta nem eszem kb. rakott ételt. Az elején próbálkoztam rakott krumplival: előző éjjel beáztattam a tofut kénes sós vízbe, hogy tojás íze legyen, másnap csináltam szejtán kolbászt, aztán nem emlékszem hogy, de csináltam valami tejföl szerűt(akkor még nem lehetett finom vegám tejfölt kapni). Fél napom ráment ezekre, nem volt rossz a végeredmény, de elvette a kedvem a sok macera. Így nekem a rakottkrumpli felejtős, egyszerűen ennyi hozzávalót helyettesíteni én sem szeretek.

Húsevőként imádtam a rakott zöldbabot, de a vegán verzió nem ízlett, így ezek után nem próbálkoztam soha többet semmilyen rakott étellel.


Ez a kis doboz creme vega, vagy mi a neve, nagyon finom, de drága. Az én fejemben a rakott étel tele van tejföllel, finom szaftos tőle, krémes, savanykás. Gondolom a vegán verzió nem ilyen? Ti honyan csináljátok? Milyen ételeket "raktok"?


Olvastam recepteket, "mindenmentes Nórától" de egyiket sem akartam kipróbálni, mindegyik túl száraznak tűnt.



2020. dec. 28. 00:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

ja és +1 előző vagyok:

A többi rakott ételt is ugyanilyen könnyen lehet veganizálni pl. rakottkel, zöldbab, karfiol bármi amiket jellemzően darált hússal készül, ahelyett összemorzsolt tofut pirítok meg hagymás olajon, fűszerezem és észre sem venni a csalást kb :)

2020. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2%

"aki vegán, az nem akar állatot enni! "


De Kérdező akar.

Van énnekem práneavő ismerősöm is, nem iszik, nem eszik semmit. Van énnekem nyersevő ismerősöm is, csak nyers gyümölcsöt, zöldséget eszik.

De ők NEM AKRNAK rakott krumplit enni.

A kérdező viszont AKAR!

Aki akar enni rakott krumplit, egyen!

2020. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8-as teljesen megértem, én gluténérzékeny vagyok, orvosilag bizonyitott. Már én is megkaptam,hogy jaj nem lesz tőle semmi bajod. Ha akarom hoznak nekem jégkockát és tudom szopogatni ha már nem eszek semmit sem. Meg a süti krémjében nincs glutén nem akarod csak a krémet megenni.........döbbenet milyen emberek vannak.
2020. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

10-11 köszönöm, nagyon jó ötleteket adtál! A tofus tanács is nagyon tetszik, erre még nem is gondoltam! Én szójagranulátumot használtam rakott zöldbabhoz, de azt nem lehet pirítgatni. Jó öreg tofut mindenki bántja, pedig igazán hasznos sok esetben. Köszönöm, talán így mostmár ehetek rakott ételeket is!

És igazad van, attól finom a rakott, hogy szaftos, kipróbálom amiket mondtál! Feldobtad a napom! Köszi! És amúgy is köszi mindenkinek!

2020. dec. 29. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!