Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl sok édesítőtabletta mit...

Túl sok édesítőtabletta mit okozhat?

Figyelt kérdés
ciklamát (főleg)

#egészségkárosodás #édesítőtabletta
2020. okt. 2. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy csak akkor okoz nem kívánt mellékhatást, ha allergiás/túlérzékeny vagy.

Más típusú édesítőszer meghajtja a hasat, de ennél nem tudok ilyenről.

2020. okt. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Inkább a hosszú távú hatásaira gondoltam a kérdésben, mint pl. a cukor is nagyon ártalmas. Mondjuk ha az, hogy havi 2-3 kg cukrot ha megeszel, ha durva, akkor havi 2-3000 db édesítő is az-e.

2020. okt. 2. 08:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Van egy napi limit ha jól emlékszem 11-12 szem. Rá van írva a dobozra. Azt ne.lépd túl. Patkanyoknál valami vesekárosodást vagy hólyagrákot okozott már régen olvastam. Googleban megtalálod. De ők a napi limit sokszorosát kapták. Én elég sok éve azzal iszom a kávém teám. A napi limitet nem lépve túl, egyelőre nincs semmi bajom. A ciklamát allapúak nem szoktak emésztési problémát okozni inkább a szorbit, stevia, malitol, izomlat. Az aszpartám meg rakkeltő. De nyilván egy pohár cola után nem kell pánikba esni.
2020. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasmenest rovid tavon mindenesetre.
2020. nov. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4: Azt nem okoz nekem, sőt így is székrekedéses vagyok.
2020. nov. 1. 08:24
 6/8 A kérdező kommentje:
3: Én 30 éve kb. napi 50-et fogyasztok.
2020. nov. 1. 08:26
 7/8 A kérdező kommentje:
3: Nincs ráírva semmi limit.
2020. nov. 1. 08:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet a tiédre nincs, de az enyémre bizony rá van írva! 50 az rengeteg! Én napi 2őt szoktam a kávémba reggel max még 2őt a délutániba.
2020. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!