Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti egyetértetek...

Vegánok! Ti egyetértetek ebben a videóban tiltakozó aktivistákkal?

Figyelt kérdés

[link]



Kíváncsi vagyok mi a véleményetek róla.



2021. jan. 8. 12:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

A legkevésbé sem! Ahogy én eldönthetem, hogy mit akarok enni és mit nem, más is ugyan úgy megteheti. Egyébként sincs bajom a húsfogyasztással önmagában. Azzal van bajom, hogy a húsevők hatalmas százaléka nem bír végig nézni egy Dominion-t, ami egy dokumentum film arról hogyan is vannak tarva és kihasználva az állatok mielőtt leölnénk őket kajának. Youtube-on elérhető, akit érdekel. Egyrészt, az aki végignézni sem bírja, hogy képes mégis támogatni a folyamatot? Na mindegy.

A lényeg, hogy én személy szerint nem azt szeretném, ha senki nem enne húst, hanem, hogy tudatosabban szemléljék az emberek ezt a kérdést. Ha minden információt tud, és továbbra is minden nap 3 adag húst akar enni, egészségére! De azt utálom, mikor valaki homokba dugja a fejét, csak mert az kényelmesebb. Tájékozódjunk! És lássuk be legalább azt, hogy ha csak heti 1x tartunk vegán napot már az is hatalmas dolog. Mármint a környezetnek, de persze az egészségünknek sem árt.

De egyébként jó, hogy ezt a videot megosztottad, mert jó lenne ha néhány vegán társam elgondolkozhatna, hogy talán mégsem kéne a vegánsággal zaklatnia a környezetét és a többi embert. Mert valószínűleg egyébként ő sem úgy vált vegánná, hogy valaki erőszakkal próbálta rávenni őt valamire. Bőven elég ha próbálunk minél több információt megosztani, aztán mindenki eldönti maga, hogy neki mi a jó. Ez pont olyan, mint hogy az összes cigány le van nézve egy bizoyos réteg miatt... Na, hát én ugyan ezt érzem ezzel kapcsolatban, hogy szinte már félek megemlíteni, hogy vegán vagyok, mert ilyen emberekkel mosnak azonnal össze...

2021. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
26%

Kapcsolódó filmrészlet:


[link]


Hátborzongató!

2021. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
20%
Mindenki nézze végig az időzítéstől kezdve, mert elgondolkodtató.
2021. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
#3 Elgondolkodtam. Arra jutottam, hogy éhes vagyok.
2021. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem értek egyet, én elutasítom az erőszak minden formáját! Ezt az egészet, amiről a veganizmus szól, nem lehet kényszeríteni, mert ezt vagy magáénak érzi az ember megfelelő ismeretek birtokában, vagy nem. Amit ezek az aktivisták csináltak, annak semmi értelme, ez szimplán a frusztrációjuk levezetése. Lehet hogy azt hiszik hogy van mögötte ideilógia, de nincs. Tudom, meg szokták magyarázni, hogy az ilyen durva demonstrációknak mi az értelme, és haszna, leegyszerűsítve annyi lenne, hogy a negatív reklám is reklám. De a veganizmus nem egy termék, hanem ideológiai. A híres magyar vegán aktivista, Korpádi Péter szerint, azonban van értelme ezeknek a megmozdulásoknak, "mert pusztán receptvideók megosztásával nem terjed a mozgalom, nincs erre 500 évünk", de be kellene látni, hogy ez egy lassú folyamat, és mi éppen a kezdetén vagyunk. Nem hiszem, hogy lesz olyan világ, amikor senki nem fog húst enni, de hiszem hogy ez egy növekvő mozgalom.

Visszatérve, szerintem az ilyen erőszakos megmozdulások rettentően sokat ártanak a vegánok megítélésén, és elviszik a hangsúlyt a lényegről, az állatokról. Magából a veganizmusból ez az egész nem közvetít semmit.

Egy vegán ember eleve hátrányból indul egy húsevőnél, mert amit a vegán ember képvisel, frusztrálhat egy mindenevőt. A vegán ember, azzal hogy vegán, felhívja a figyelmet arra, hogy a húsevés erkölcstelen, és fogyassz tudatosan, ezzel szemben egy átlag mindenevő nem érzi magát erkölcstelennek, és az átlag egyáltalán nem tudatos vásárló. A vegán ellenszenvesen felsőbbrendűnek tűnik, nem segít az sem, hogy mi vagyunk a kevesebben. Egy ilyen akció még nagyobb éket ver kettőnk közé, ahelyett hogy segítene minket megérteni, vagy magyarázatot adna sokmindenre. Hisz szóból ért az ember.

2021. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok vegán , viszont alapvetően semmi gondom a vegánokkal mindenki azt eszik amit szeretne. A gond ott kezdődik, hogy a videóban látott "aktivisták" elakarják dönteni más helyett , hogy az mit ehet és mit nem. Én sem rohangálok a zöldség osztályon és verem ki a kezükből a salátát , csak mert én szeretem. A másik , hogy remélem egyikőjük sem csodálkozott volna , hogy ha valaki megeteti velük a betont a neki elött.
2021. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
1# Minden allatkinzos videot vegig neztem mar vagohidakrol, xar volt, de ugyanugy eszem hust. :D Hiaba hiszik a veganok hogy ez eltantoritja az embereket a husevestol, mert boven nem. Mindenki ezzel jon, a videokkal, meg hogy menjunk el egy vagohidra, akkor tuti bezzeg mindenki vegan lenne. Hat most mit csinaljak, lattam ezeket a dolgokat, de nekem meg mindig finom a hus. Ennyi.
2021. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Ugyan nem vagyok vegán, de semmi bajom velük úgy összességében. Nekem is inkább azzal van bajom, hogy próbálják ráerőltetni sokan a saját akaratukat másokra. Ha nem eszik húst ne egyen, de aki eszik azt hagyja békén. A húsevők se dobálják az utcán húspogácsával a vegánokat értitek 😅 én csak azt nen értem miért nem lehet hagyni, hogy mindenki azt egye amit akar. El kell fogadni, hogy az emberek fognak húst enni és nem lesz egy vegán világunk soha. Végig lehet itt nézni videókat vágóhídról meg stb. De nagyon sok ember tisztába van - a hiedelemmel ellentétben- azzal, hogy kb mi folyik egy vágó hídon. Én húsevő vagyok, voltam nem egy disznó vágáson ahol "a malacka belét szépen kifújtuk majd vissza töltöttük bele a malackát". Fel lehet ezt ilyen drámaian fogni de minek? A haszon állatot ezért tartják, mert haszon... Benne van a nevébe.
2021. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Miss Endzsi ***** válasza:
52%
Nem a hús evés a probléma, hanem ezek a gusztustalan üzemek. Tartsák megfelelően az állatokat, bánjanak velük úgyis, cserébe nyilván jóval drágább lenne a hús. Nagyrészt vegetáriánus kajákat eszem, mert saját kis kertje van a családnak, mellette eszem annyi mennyiségű húst, amit normál keretek között meg lehet termelni. Vannak tyúkjaim, őket se vágjuk le, pénz se megy el több tápra, mert jobb szeretik a füvet, bogarakat enni. Aki városban lakik is megteheti, hogy elmenjen a piacra háztáji tojást, húst venni, de ha mindneki ezt tenné nem jutnak mindnekinek belőle, vagy ugyanúgy elkezdődne egy olyan folyamat a csalaádoknál, hogy mivel ekkora kereslet van jóval több tyúk fog kerülni egy négyzetméterre, mint kellene, de még mindig látják a napot. Enni öröm, erről nem fognak lemondani az emberek, az üzemek meg a pénzükről nem, azért, hogy a fránya jószágok a 2 hónapjuk alatt jobb körülmények között éljenek. Magyarországon sokat javult a helyzet, a boltokban azt vettem észre több a mélyalmos tojás, mint ketreces, a szabadtartású 200 Ft-al drágább, mint a piacról beszerzett háztáji.
2021. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
7es! Nem azt állítottam, hogy minden hús evő, abba hagyja a hús evést, aki látja ezeket a dokumentum filmeket! Azt mondom, hogy sokan nem tudják, hogy mi az ételük ára (vagy akármilyük pl ruháik ára!) És hogy ha tájékozottabbak lennénk, akkor tudatosabb döntést tudnánk hozni, akkor már a lehető legtöbb információ tudatában. És igen, akkor is nagyon sokan maradnának a húsevés mellet, amivel egyébként semmi bajom, ahogy írtam fent is, de lennének olyanok, akik meggondolnák magukat. De! Egyébként, nem is az az elsődleges vágyam, hogy a húsevők meggondolják magukat és váljanak vegánná vagy vegává. Én csak annyit szeretnék, hogy az emberek lássanak és gondolkozzanak. Legyünk tudatosabbak. Legyünk kíváncsiak! És döntsünk a kapott információk szerint, ne pedig csak menjünk a tömeg után, ész nélkül, mert így neveltek...
2021. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!