Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti egyetértetek...

Vegánok! Ti egyetértetek ebben a videóban tiltakozó aktivistákkal?

Figyelt kérdés

[link]



Kíváncsi vagyok mi a véleményetek róla.



2021. jan. 8. 12:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%

Én nem vagyok vegán, vagyis nem teljesen, de azért abban remélem egyetértünk, hogy a nagydarab férfi viselkedése nem normális. Még ha nem is ért egyet a veganizmussal, még ha éhes is volt, ez még nem jogosítja fel, hogy agresszívan lökdössön másokat, akik ráadásul csak békésen álltak ott és sok nő is volt közöttük. Undorítónak találom, hogy a nézők még ujjonganak is neki.

Ez most olyan, hogy ha például Diesel betiltásáért tiltakoznak és lezárják az utat, én meg pont ott akarok átmenni, akkor belehajtok a tömegbe kocsival? Nyílván kissé sarkított példa, mert itt nem halt meg senki, de a pasit egyáltalán nem érdekelte a tüntetők testi épsége. Azért szerintem nem normális, hogy valakit ennyire felbosszant, hogy nem mehet be a MEKDONALDSZBA!!!


Ettől függetlenül szerintem is baromság amit csinálnak, és ezzel tutira senkit nem fognak a vegánsághoz közelebb hozni, csak hergelik az embereket.

Én egyébként értem, hogy sok vegán nem tudja ölbetett kézzel nézni, ahogy ilyen parasztok miatt mint ez a nagydarab pasi rengeteg állatot ölnek le és tartanak kegyetlen körülmények között. Csak ahogy a vegánok ezt csinálják, az sokszor elég kontraproduktív. Alapvetően szerintem az önmagában nem térítés, hogyha elmeséled, megmutatod másoknak, hogy mi folyik a húsiparban stb., ahogy az sem térítés, ha te mások tudatára adod, hogy vegán vagy (persze mértékkel, nem kell folyton ezt szajkózni). Még mindig van egy rakás ember aki ebbe az egészbe nem gondol bele. De a hasonló tüntetéseknek semmi értelme, és senkit nem érdekel, csak a dolgozókat akadályozod.

Most a McDonalds ellen elfogult vagyok, mert ott pl. pont csak legsilányabb minőségű ételt kapod nem is annyira olcsón, ráadásul nem is nagy mennyiségben, arról nem is beszélve, hogy hatalmas nemzetközi lánc, aminek egy nap bevételkiesés meg se rezzen. Azt hallottam, a dolgozókkal se bánnak túl jól. Viszont ha mondjuk egy családi éttermet blokkolnak le így, vagy valami olyan kajáldát, ahol a szegényebbek is nagyon olcsón tudnak laktató ételhez jutni, akkor elég rossz véleményem lenne a tüntetőkről, mert elsősorban az embereket védem, és aztán az állatokat. De szerintem direkt választották pont a McDolands-t. De bevallom, hogy elfogult vagyok, mert szerintem azzal mindenki csak jobban jár, ha nem mehet be a mekibe, függetlenül attól, hogy kik tüntetnek. :D

Persze az jogos, hogy elveszik tőled a választást, hogy ott egyél ahol akarsz, és akármelyik másik étteremben is tudsz húst enni szóval nem nagyon értem, hogy mit akartak ezzel elérni. De jól eltöltöttek egy napot miközben azt hiszik tettek valamit érdemben, pedig pont az ellenkezőjét érik el vele.

2021. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Úgy is lehetne tüntetni és reklámozni a vegánságot hogy ne tartsuk fel szerencsétlen embereket a rohanos hétköznapjaikon... Én is tiszta pipa lennék, ha épp szeretnék betérni valahova és emberek elállnák az utamat... számomra fölösleges okokból...
2021. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%

11es. Én is felb@sztam volna magam a csávó helyében. Amit ezek az aktivisták csinálnak az passzív agresszió. Csak ott állnak nem engedik be, és többen is a képébe röhögnek a csávónak. Ez a tüntetés így egyáltalán nem oké. Sőt semmilyen tüntetés nem oké a vegánok részéről akik azért tüntetnek, hogy a többiek ne egyenek húst, hisz semmi közük hozzá.

De én egyébként az étterem tulaj helyébe hívtam volna a rendőrséget,hogy takarítsák el onnan ezeket az embereket,mert akadályozzák a forgalmam,ami nekem a megélhetésemet biztosítja. Plusz semmi közük ahoz ha valaki ott akar enni.

2021. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%

#1,#3,#5,#6,#7,#8,#9,#11,#13. Ti nem vagytok vegánok- Minek ugattok bele olyan kérdésbe, ami kimondottan a vegánokhoz szól?

Miért éreznek görcsös kényszert a nem vegánok arra, hogy odaböfögjék az ignoráns véleményüket a vegánokhoz szóló kérdésekhez? ( a kérdés retorikai jellegű, nem kell offolni a válasszal)

A kérdésre válaszolva VEGÁNKÉNT: fogalmam sincs mit gondoljak róla mivel nem tudok dánul. (LOL)

2021. jan. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%

"A vegán ember, azzal hogy vegán, felhívja a figyelmet arra, hogy a húsevés erkölcstelen, és fogyassz tudatosan, ezzel szemben egy átlag mindenevő nem érzi magát erkölcstelennek"


Ettől még kozmikus és az örökös természeti törvények értelmében az.


"és az átlag egyáltalán nem tudatos vásárló"


Hát az tkp. a legszomorúbb, hogy csak a hasuk diktál, ezért aztán kétpofára zabálják a vegyszerekkel és növekedési hormonokkal tele húsokat.


14-es: már megszokhattuk, hogy valahogy a mindenevőknek/húsevőknek valahogy mindig ingerenciája van belepofázni ebbe a kérdéskörbe, még akkor is, ha egyáltalán bele sem akarnak gondolni, hogy miről szól az egész téma.

Természetesen egy jókora etikai dilemma, hogy mi az ami egyáltalán engedélyezhető egy ilyen fajta tüntetésnél/tiltakozó akciónál, ám lássuk be, hogy a húsevők húsevési lehetősége kb. kismillió helyen biztosított a világon, ha nagy ritkán ez egy ponton/szolgáltatási helyen kiesik, ezernyi más pont lép a helyébe.

2021. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Sunshinedoll ***** válasza:
55%
A környezeti meg etikai aktivizmus nem újkeltű dolog. Ez nem életmód ráerőltetése másokra, hanem aktivizmus. Lehet les-zarni meg lehet csatlakozni hozzájuk vagy lehet figyelmen kívül hagyni. Nekem egyéb véleményem erről nincs.
2021. jan. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%
5 vagyok, és vegán. Lehet nem volt egyértelmű, mivel az ilyen akciókkal nem értek egyet, szerintem árt a veganizmusnak. Egyébkét igazad van, a kérdés vegánoknak szólt!
2021. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
14. Pont azért ugatunk bele amiért ti vegánok bele ugattok abba, hogy a nem vegán ember mit egyen.
2021. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

Én lakto ovo vegetáriánus vagyok, 14 éve.

Az első 4 évben én is nagyon szerettem harciaskodni a mindenevőkkel, családdal, osztákytársakkal.

Aztán elkezdtek betalálni azok az emberek, akik belém kötöttek, hogy miért hülyeség vegának lenni. Fel voltam háborodva, hogy gondolják, hogy közük van ahhoz, mit eszem. Ez saját, személyes döntés!

És akkor megláttam azt a bizonyos görbe tükröt.

Hogy én milyen jogon bírálom őket?

Azóta sok víz lefolyt a Dunán, és azt az elvet vallom, hogy ez valóban személyes döntés kell hogy legyen. Ha valakire erőszakolunk valamit, az csak nagyobb ellenállást szül. És a vegán lét alappillére az erőszakmentesség. Ez egy lelkület. Mindegy miért kampányol valaki, ha erőszakos, durva módon teszi, akkor az nem helyes.

És az is megfogalmazódott bennem, hogy a kegyetlen, pazarló és rideg húsipar ellen van kifogásom.

Intelligens faj vagyunk, vagy mi, komolyan képtelenek vagyunk létrehozni egy szenvedés és kínzás mentes húsipart?

A fogyasztói kultúrával van a gond, és azokkal akik megteremtették.

"Fogyassz és költs minnél többet, nem baj ha túlvásároltad magad és ki kell dobálni, több is van még. Vegyél minnél több fölösleges dolgot, a tavaly vett modelledet cseréld le a vadiújra!"


Egyébként eddig csak mindenevő férfiakkal jártam. Az elején frászt kaptak hogy Vega vagyok, és tukmálni fogom, aztán hamar rájöttek hogy ettől nem kell tartani.

Annyi, hogy én nem nyúlok húshoz, nekem visszataszító. Főztem, de ha húst akartak, nekik kellett elkészíteniük. Nem telt fél évbe, hogy a szüleik panaszkodtak nekem, hogy a fiúk alig eszik húst, állandóan zöldséges kajákat akarnak csak enni, nagyon minimálisan fogyasztanak a húsos ételekből.

Vegák, vegánok nem lettek tudomáson szerint, de megnőtt az igényük a zöldségdogyasztásra, mert érezték hogy jobb a közérzetük ha ilyen arányokban táplálkoznak.

Soha nem mutattam ilyen videót, nem kampányoltam, és nem fintorogtam ha húst ettek.

A jelenlegi párom is mindenevő, együtt élünk. Bíztattam is, hogy vegyen húst nyugodtan, vettem is neki, hátha az én kedvemért nem vesz. Nem ette meg. Azt mondta nem hiányzik neki, olyan jól érzi magát azoktól az ételektől amiket eszünk.

Vega nem lett, mert a családjánál megeszi ha azt főznek, de nincs is ilyen célom. Akárhogy dönt, elfogadom.

Rátok bízom hogy levonjátok a következtetéseiteket.


Üdv, egy békés vegetáriánus.

2021. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!