Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy csökkenthetném vegánként...

Hogy csökkenthetném vegánként a szénhidrát bevitelem?

Figyelt kérdés

Nagy reményekkel vágtam bele a teljes értékű növényi táplálkozásba, és mostmár két éve csinálom. Tetszik és jól érzem magam, viszont ami egyre jobban aggaszt az a növekvő CH bevitelem.

Egyszerűen már nem tudok olyan jól jóllakni zöldségekkel és hüvelyesekkel, és emiatt több hüvelyest, tésztát, kenyeret fogyasztok, és sajnos ez plusz kilók formájában jelentkezik...

Más is küzd növekvő CH-bevitellel, a vegán étrenden?


Hozzáteszem nem feltétlen "rossz minőségű CH"-ról van szó! Teljes kiőrlésű tésztát, rozsos bagettet és burgonyát, néha édesburgonyát fogyasztok, és amiatt, hogy jól lakjak nem mindig figyelek a mennyiségre.

Hiába ìrja mindenki, hogy egyél magas rost-tartalmú CH-t, zabot, gyümölcsöt ecc. ha a szervezetem egyszerűen nem képes ezt a magas CH-bevitelt jól kezelni.

Inzulin-rezisztenciám nincs, a vércukrom is jó.


Emiatt mostanában nagyon szemezek a vegán keto életmóddal, igyekszem minnél több ilyen receptet készìteni.


Ti mint vegánok, hogy álltok a CH-témához?



2021. febr. 17. 13:44
1 2
 1/19 anonim válasza:
91%
Próbálj többször, keveset enni. A teljes kiőrlésű bagett és tészta, az nem minőségi szénhidrát. Ehelyett: Rizs, barnarizs, puffasztott rizs. Fehérjeforrások: Bab, borsó, csicseriborsó, szója, tofu. Itt kifújt. Esetleg mindenféle mag zsírként.
2021. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Szia, én is ténézek. A ketot semmiképpen sem javaslom. Nekem bevált, hogy elkezdtem edzeni és több vizet ittam, azóta kevésbé kívánom az ételt. Azelőtt sokszor csak "unalmamban" ettem, amióta minden percet hasznosan töltök, sokat javultam etéren. :)

Ha gondolod, írd le egy napi étkezésedet, annak tudatában pontosabb választ lehet adni. :)

2021. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Tegyál le a vegánságról, értelmetlen butaság amivel csak magadnak ártasz. Sok egészségtelen CH nem pótolja a húst. Az állatokat nem így kell szeretni. Én támogatok menhelyeket, és állatvédelmi szervezeteket, igyekszem háztáji nevelésú húsokat venni, amivel sokkal többet teszek értük mintha magamtól vonnám meg a természetes szükséges tápanyagot.
2021. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

#3

Mi az a szükséges tápanyag, amit kizárólag állati eredetű táplálékból lehet bevinni?

2021. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem egészen ilyen egyszerű. A gyomrod egy egy nagy zabálás után (pl. karácsonyi) rendkívül ki tud tágulni. Ez a test alkalmazkodó képessége. Nem minden a bevitt táplálék formájától függ. Amikor fogyózol, a mozgás mellett figyelni kell a bevitt tápanyag mennyiségére, ez a kalória csökkenését IS jelenti, de nem szabad azt gondolni, hogy éhezésmentesen fogyni fogsz. El kell érni, hogy a gyomor szűküljön. Amikor ez megvan, nem fogsz tudni annyit enni, mint azelőtt, hamarabb megtelik, sőt ha újra jól teleeszed magad, feszülni fog a hasad. Biztos tudod miről beszélek. Érdemes mindig annyit ennyi, hogy éppen jóllakj, és ahogy írták, a megfelelő folyadékbevitel nagyon fontos, de előtte el kell érni, hogy normális méretűre szűküljön vissza a gyomor, ami elvileg eredetileg akkora nagyságú mint az öklöd, elvileg ennyiket kellene enni. Többfajta éhség van, van a fizikai, és a szellemi. Amikor érzelmi alapon eszel, mert mondjuk nem történik veled semmi jó az életben, akkor eszel valami finomat, és ez az élmény betölti ezt az űrt. Tudni kell, mikor kezdesz el fejben sóvárogni, és mikor vagy valójában éhes. Nem könnyű, de rá lehet állni erre. És ez a jelenség amit leírsz, minden étrenden előfordulhat, vegyes táplálkozáson is.
2021. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
ma 14:49 - vagyok, még annyit, számomra sokszor megdöbbentő, a Kelet-ázsiaiak milyen soványak. Kíséletből vettem két kis kínai rizses tálat, ebbe mértem az adagokat, és elkezdtem pálcikával enni. Egy az, hogy sokkal lassabban ettem meg pálcikával, kisebb falatokban, tovább rágtam az ételt, és így kicsit sikerült becsapnom magam, mert ugyanannyi idő alatt ettem meg kevesebb ételt. Ugye ebben benne van, hogy ha lassabban eszel, hamarabb jóllaksz, ninvs most időm ezt annyira kifejteni de szerintem érthető.
2021. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

Csökkentsd a kenyeret és tésztát, növeld a zöldséget meg hüvelyest, meg az olajos magvakat, avokádót, akármi.


Személy szerint sosem izgultam a CH meg fehérje arányon, azt eszek, ami jól esik, én mondjuk gluténérzékeny vagyok, így a tészta-meg kenyérfélék nekem többnyire ki is esnek. A CH közül is ezek azok, amik gondot okoznak, főleg a fehérlisztes, feldolgozott fajták, ha ezeket elhagyod és nincs eü-i gondod, akkor nem kell izgulni a CH bevitelen. Esetleg nézz utána a téné étrendnek, én többnyire ahhoz nyúlok vegánként, bár nem követem teljesen.


Én a keto étrendet nem ajánlom, epilepsziás gyerekek terápiájára lett kitalálva, nem hosszú távon felnőtteknek, vegánként meg plusz nyűg.

2021. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem laksz jól egy tányér babbal, akkor vagy egyél még egy tanyérral, vagy ne egyél semmit.

100 g főtt babban van 8 g fehérje és 16 g szénhidrát. Az önmagában CH nehéz. Jobb lenne a babot tofuval, sörélesztőpehellyel enni.

2021. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

[link] ajánlom nézegesd ezt az oldalt, vannak itt jó alacsony ch tartalmú vegán receptek.

Illetve amit 5-ös mondott az igaz, amikor le akartam adni pár kilót, kevesebb mennyiségeket ettem, és pár nap múlva nem kívántam annyit enni. Instagramon erről többet találsz @szafi_fitt oldalán (azt hiszem ez az insta neve), ő nyáron feltett egy étrendet az oldalára, aminek pont ez a gyomorszűkítés a lényege, el is magyarázza hogy működik. Kicsit vissza kell pörgetni a bejegyzései között.

Egyébként én azt tapasztaltam, hogy ha kevesebb ch-t eszek, akkor lelassul az anyagcserém, viszont a 160 gramm körüli napi ch bevitel nekem pont jó volt. Persze ez emberfüggő, ki kell tapasztalni.

2021. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a napi CH beviteled, és miért akarod csökkenteni?

Ugyanis nem az a gond, ha CH-t fogyasztasz, hanem ha rossz minöséget!

2021. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!