Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy csökkenthetném vegánként...

Hogy csökkenthetném vegánként a szénhidrát bevitelem?

Figyelt kérdés

Nagy reményekkel vágtam bele a teljes értékű növényi táplálkozásba, és mostmár két éve csinálom. Tetszik és jól érzem magam, viszont ami egyre jobban aggaszt az a növekvő CH bevitelem.

Egyszerűen már nem tudok olyan jól jóllakni zöldségekkel és hüvelyesekkel, és emiatt több hüvelyest, tésztát, kenyeret fogyasztok, és sajnos ez plusz kilók formájában jelentkezik...

Más is küzd növekvő CH-bevitellel, a vegán étrenden?


Hozzáteszem nem feltétlen "rossz minőségű CH"-ról van szó! Teljes kiőrlésű tésztát, rozsos bagettet és burgonyát, néha édesburgonyát fogyasztok, és amiatt, hogy jól lakjak nem mindig figyelek a mennyiségre.

Hiába ìrja mindenki, hogy egyél magas rost-tartalmú CH-t, zabot, gyümölcsöt ecc. ha a szervezetem egyszerűen nem képes ezt a magas CH-bevitelt jól kezelni.

Inzulin-rezisztenciám nincs, a vércukrom is jó.


Emiatt mostanában nagyon szemezek a vegán keto életmóddal, igyekszem minnél több ilyen receptet készìteni.


Ti mint vegánok, hogy álltok a CH-témához?



2021. febr. 17. 13:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Reggelikre

Kezdésnek egyél hajdinapalacsintát coconut whippel és friss gyümölccsel, kukorica vagy rice caket, növényi vajakkal, avokádóval, hummusszal.

Vagy pedig smoothie, protein shake. Esetleg zabkása, arra is mehet a gyümölcs, fahéj, kakaópor.


Ebédre

Készíthetsz vegyestálat grillezett paprikából, grillezett cukkinibõl, grill hagymából, céklából, hajdinából, csicseriborsóból, fehér és sárga répából, spenótból, tofuból.

Vagy egy tápláló levest, 2-3 féle sütõben megpirított zöldség püréjébõl és fûszerekbõl?

Esetleg spirálosított cukkinit ehetsz tészta helyett.



Ropogatni: fodros kelt megmosod, falatnyira vágod, besózod és egy pici szezámolajjal berakod a sütõbe alacsony hõfokra. Isteni csipsz lesz belõle, leves mellé is kiválló.

2021. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
15%
3-as vagyok. Esetleg egy választ kaphatnék, vagy csak a lepontozásra futott?
2021. febr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Most milyen választ akarsz? Egy vegán többet tesz az állatokért, nem egészségtelen a növényi étrend, stb, nem hiszem hogy erről szólna a kérdés, minek jössz ide provokálni? Menjél az állat topikba ha nem értesz az egészhez, vagy nézz utána a növényi étrendnek mielőtt idejössz baromságokat összehordani, aztán még te kéred számon a normális válaszadókat?
2021. febr. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

3-as: ha abszolút értelmetlen dolgokat írsz, akkor mi meglepö abban, ha lepontoznak.

Meg nem tudom, milyen választ vár, egy összehordott zagyvaságra?

2021. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elnéztem. 4-es vagyok, csupán a hármasnak válaszoltam abban a hozzászólásban. De ugyanúgy le lettem ponzozva, nulla indoklással.
2021. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
4es teljesen igazad van! Mindent be lehet vinni máshonnan is, mint a hús
2021. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a diétád, gratulálok. Ha fogyni akarsz, egyszerűen csak egyél egy picikével kevesebbet. Mielőtt dugig lennél, hagyd abba az evést, vagy szedjél magadnak kevesebbet.
2021. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem igyál több vizet, gyógyteákat. Egyél több olajos magvat, pl. ha napközben úgy érzel, hogy rágcsálnál valamit de igazából nem vagy éhes, akkor legyen nálad mindig dió, mandula, pisztácia, vagy amit szeretsz. Ezek nagyon el tudnak telíteni és bár magas a kalóriatartalmuk, tele vannak rosttal is. A mandula ezen kívül nagyon sok fehérjét tartalmaz, ami neked amúgy is kell a hús mellőzése miatt.

A fehér lisztből készült dolgokat minimalizáld, ha megteheted akkor próbáld ki ezeket: quinoa, bulgur, köles, kukoricaliszt. A kedvencem a quinoa saláta sok petrezselyemmel, babbal és feta sajttal (bár nálad ez kiesik de valami növényi sajtot tehetsz bele esetleg). Kukoricaliszt pedig nagyon sok értékes tápanyagot tartalmaz, bár ennek is magas a kalóriatartalma, jobban hasznosul, mint a fehér lisztes társai, és tele van rosttal.

Gratulálok egyébként a vegán életmódhoz, nekem ez egy cél amit szeretnék elérni.

2021. márc. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
52%

A 18asnak tetszik a hozzászólása! Informatív.

Egyébként egy személyes tapasztalat: ma reggelire csináltam egy bögrényi kókuszjoghurtos fekete kakaóporos nagyon tömény pohárkrémet jó sok kókuszreszelékkel, meg édesítővel, meg elcsamcsamcsogtam még 2 marék kesudiót, és most meg pont azon morfondírozom, hogy gyümit, vagy szendvicset kéne-e tízóraira tolnom, hogy ne produkáljon ketózist a szervezetem. :'D

Szóval növényi alapon is simán megoldható a jóízű szénhidrátcsökkentett kajálás, még úgy is, ha extra lusta vagy főzni:)

Mondjuk, amit leírtam, az egy kalóriadúsabb verzió, és a téné-be nem tudom, belefér-e az édesítő, meg a kókuszgurt

2021. márc. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!