Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok. Hogyan visztek be...

Vegánok. Hogyan visztek be kellő kollagént?

Figyelt kérdés
Nekem eredendően rosszak az ízületeim. Emlékszem, hogy már 5-6 éves koromban is azért hagytam abba a biciklizést, mert folyamatosan kattogott a térdem. Ez azóta sem lett jobb, sőt, most 30 évesen elértem oda, hogy minden ízületem ropog, kattog. Mindegyik. Kikértem a háziorvosom véleményét, azt mondta hogy vannak ízületvédő készítmények, meg kellene próbálnom azokkal helyrehoz, de nem biztos hogy sikerülni fog mert ezek inkább megóvnak a bajtól. Ez egy éve volt, azóta összeállítottam egy pakkot, amiben minden ízületek számára hasznos dolog megtalálható. Többek között a kollagén is. Az elmúlt időben vegetáriánus életvitelt folytattam, viszont most szeretnék továbblépni, és el szeretnék engedni minden állati eredetű ételt/készítményt. Egyedül a kollagénnel van problémám, abból nem találtam növényi alternatívát. Próbáltam kivenni úgy 4 hónapja a kollagént, nem volt jó ötlet, el kezdett visszatérni a kattogás. Ja, azt kihagytam eddig, hogy sikerült teljesen megszüntetni ezzel az ízületvédős kiegészítő csomaggal. Szóval a kollagént nem hagyhatom el. Elég nagy mennyiséget kell bevinnem, napi 10 gramm, és ezt csakis külső forrásból tudom megtenni. Azt tudom, hogy a szervezet is képes előállítani, de ennek a mennyiségnek csak a töredékét. Ti vegánként hogyan visztek be kellő mennyiséget belőle?

2021. ápr. 8. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Itt nézd végig a választékot:

[link]

2021. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell ezen aggódnod, nem vágnak le több disznót csak ezért.
2021. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Letezik vegan kollagen! :)


"Kutatók azt találták, hogy bizony vegán kollagén is létezhet mégiscsak- méghozzá élesztőbaktériumok segítségével tudtak ilyet előállítani. Különösen a P. pastoris baktériumok bizonyultak a leghatékonyabbak a jó minőségű kollagén létrehozásához. A kollagén előállításához négy, a kollagént kódoló emberi gént adtak a mikrobák genetikai struktúrájához. Amint a gének a helyükre kerültek, az élesztő baktériumok az emberi kollagén építőelemeit szépen elkezdték maguktól termelni. Ekkor pepszint, egy emésztő enzimet adtak hozzá, hogy elősegítsék az építőelemek kollagén molekulákká történő alakulását, ennek hatására az emberi kollagénével teljesen megegyező szerkezetet kaptak."


forras: [link]

2021. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

1, sok eszed van, legalább nézd meg, mit linkelsz.

Legelső találat: "Különböző kollagén források léteznek, de az összes állatokból származik. A piacon lévő kollagénkiegészítők nagy része általában marhából vagy halból készül (hal kollagén). Tehát „vegán” kollagéntermék nem létezik és nincsenek kollagén tartalmú növények sem."

2021. ápr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt gondolom létezik vegán kollagén is. (?)


Másrészt a vegan society úgy definiálja a veganizmust, hogy "as far as is possible and practicable" - tehát amíg lehetséges és kivitelezhető. Úgy gondolom, hogy egy gyógykészítmény amire határozottan szüksége van a szervezetnek, az belefér. És ezt nem csak én gondolom így, Earthling Ed elég ismert vegán aktivista, egy podcastban ő is arról beszélt, hogy gyógyszerek esetén el lehet, el kell tekinteni a veganizmustól, hiszen ott nem választás kérdése a dolog. Az egész arról szól, hogy HA van választásod, akkor ne válaszd az állati eredetűt. Nyilván ha egy egészségügyi problémára csak ilyen megoldás létezik, akkor nincs miről beszélni, akkor ez van.

2021. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
én ezt használom: [link]
2021. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Ördögcsáklya tea. Nekem is rosszak az izületeim, de mióta iszom, se fájdalom, se ropogás! 👌
2021. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Vegánok sehogy nem visznek be kollagént, mivel az állati eredetű. Kollagén termelést segítő növények vannak, max ennyi lehetséges egy vegánnak. De egyetértek az 5-ös válaszolóval, a veganizmus nem bíztat arra, hogy hagyd el a gyógyszereidet, nem értem miért van lepontozva a válasz?!
2021. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2%
Jobb ha nem veszel több kollagént,és fájó izületekkel élsz további évtizedeket. Attól feltámadnak az állatok amikből a kollagént kinyerték :D
2021. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azt kihagytam, hogy első körben teákkal és gyógyfüvekkel próbálkoztam. Sikertelenül. Ördögcsáklya teát is próbáltam. Beszéltem utána a háziorvosommal, azt mondta hogy azok megelőzésre jók, ilyen esetben mindenképp külső forrásból kell nagy mennyiségű kollagént, MSM-et, és glükozamint bevinnem.

#3: Ilyet lehet valahol venni? Én csak olyan készítményt találtam, amit a #6 is írt, ami az én esetemben tuti hogy nem működne, mert mint mondtam, extrém rosszak az ízületeim.

#5 és #8: Valószínűleg akkor az lesz amit írtok, kénytelen leszek továbbra is így bevinnem kollagént.

2021. ápr. 10. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!