Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha elsősorban az egészség...

Ha elsősorban az egészség szempontjából lettem vegán, a táplálékkiegészitők megválogatása mennyit számithat?

Figyelt kérdés

Emésztési problémák miatt kezdtem utánajárni a vegán életmód egészségre gyakorolt hatásai után. Gyorsan belebotlottam Dr. Tamási József elöadásaiba, amikben az állati eredetű ételek bélrendszerre való rendkivül rossz hatásairól beszél. Kb. 2 hónapja kezdtem a váltást, fokozatosan.

Először a csirkehúst hagytam el teljesen, tojás és a hal megmaradt. Aztán a halat, majd kb. 2 hete a tojást is. Tejtermékeket már nagyon régóta nem fogyasztok laktózérzékenységem miatt.


Jelenleg ami nem vegán az étrendemben, az a kollagán tápkieg por és omega3 lágykapszula. Sajnos a vegán omega3 nekem még nagyon drága, de ahogy olvastam napi egy marék dióval fedezhető a kellő mennyiség. Viszont a kollagénnek sajnos nincs alternativája. Maximum tengeri kollagén, ami etikai szempontból talán morálisabb lehet, ugyanis sajnos köztudott ,hogy a marha kollagént hogyan, milyen körülmények között állitják elő.


Szerintetek egyészség szempontjából egy növényi alapú étrendbe mennyire fér bele a kollagén és egy "mezei" omega 3 étrendkiegészitő?



2020. szept. 18. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Kollagén: [link]


Omega: lenmag, chia mag

2020. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%

Ha meggyőződésed, hogy az állati eredetű táplálék káros az egészségre, akkor ne köss kompromisszumot. Tulajdonképp te nem is vagy vegán, ha nem vegán táplálékkiegészítőt fogyasztasz.

Nekem viszont meggyőződésem, hogy az állati eredetű ételek kifejezetten egészségesek, tehát egészség szempontjából én ajánlanám a fogyasztásukat.

2020. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:
83%

A lenmagban van omega3, én pl egyáltalán nem szedek táplálékkiegészítőként omegát, hanem lenmagpehelyből teszek a kajáimra egy kicsit, kb. bármire rá lehet szórni.

Kollagént én nem szedek egyáltalán. Úgy tudom, GM élesztőkkel meg baktériumokkal is állítanak elő humán kollagént (legalábbis pár tanulmányt olvastam erről), bár azt nem tudom, ez mennyire gyakori, mint piacon lévő termék :D

Amúgy lehet kapni ilyen vegán kollagén "boost"-okat, amikben olyan anyagok vannak, amik segítik a szervezet saját kollagéntermelését, de nem konkrétan kollagén-tartalmú. Amúgy szerintem ez fölösleges, mert ha egészséges vegán étrended van, sok gyümölcsöt és zöldséget eszel, akkor a kollagénnel se kell, hogy baj legyen.

Nyilván mondjuk ha valaki ízületre szedi vagy valami, az kicsit neccesebb.

2020. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!