Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van még olyan rajtam kívül,...

Van még olyan rajtam kívül, aki azért lett vegetáriánus/vegán, hogy a meglehetősen durva kettős mérce ellen lázadjon?

Figyelt kérdés

A legtöbben az állatok védelme, a saját egészségük, vagy épp a környezetvédelem okán térnek át (döntően) növényi alapú étrendre, engem azonban ezek a szempontok nem érdekeltek.


Mindig is hihetetlenül felcseszte az agyam, amikor a véres hurkát meg a thai csirkét két pofával zabálók magukból őrjöngve keltek ki kommentekben a kutyát és macskát fogyasztó távol-keleti népek meg a kutyafesztiváljaik ellen, míg mondjuk a békescsabai kolbászfesztivállal meg a napkori böllérversennyel a világon semmi bajuk.


Ugyan mivel külön az, aki pacalt eszik, mint aki macskát?


Vagy talán még jobb példa a kiskörei páva esete, amihez hasonló szárnyasokat rendszeresen fogyaszt az átlagember, az adott esetben azonban mégis nagy lett a felháborodás.


Olyanok nekem ezek az emberek, mintha K. Gábor, egykori dél-amerikai nagykövet videóüzenetben ítélné el a gyermekeket megrontó személyeket. Nem lehetne megkérdőjelezni a mondandója igazságtartalmát, mindenki azonosulni tudna vele, mégis meglehetősen hülyén hangozna az ő szájából.


Van még olyan rajtam kívül, aki a klasszikus okok helyett/mellett a képmutatás elleni lázadásként fogja fel a vegánságát, vegetarianizmusát?



2021. ápr. 21. 18:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
33%
Én a kettős mérce elleni lázadásból eszem húst. Sok világmegváltó habzószájú vegán mindig elfelejti, hogy a növények is élnek.
2021. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem kettős mérce. Minden kultúrában hagyományosan egyes állatok haszonállatként lettek tenyésztve, mások hobbira, sportra, házikedvencnek, stb.

Teljesen természetes hogy ami itt a teljes történelem során házikedvencként létezett, arra az itteniek java nem tud ételként tekinteni, mert az itteni erkölcsi értékekbe ez nem fér bele. Ebből pedig egyenesen következik az elképedés, ha az ember azzal szembesül hogy máshol pedig bevett dolog a számára házikedvenc állat fogyasztása.

Na most azt már embere válogatja hogy ki mennyire elfogadó azügyben hogy más kultúrákban más hagyományok, más morális értékek szerint gondolkozik az ember.


De ettől függetlenül ebben semmi kettős mérce nincs, hisz senki nem úgy gondolkodik, hogy ami állat, az kaja. Hanem hogy vannak állatok, amelyeket a húsukért, tejükért, stb tartunk. Ebből senkinek nem következik hogy akkor minden állat húsa és teje ugyanúgy fogyasztani való, szóval nincs mi alapján kettős mércének lennie.

2021. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a növények is élnek, de mivel fénnyel nem lakunk jól, valamit enni kell. Akkor már választom azt az élőlényt, amelynek nincs fájdalomreceptora, nem szakítunk el az anyjától, nem kínozzuk őket és stb. Egyébként minden egyes alkalommal mikor főzök, megköszönöm a növénynek h megtermett és hogy a tányérunkra kerül.
2021. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%
2-es, jókat írtál. Ismerek olyat, aki garnélákat tart hobbiból (ami itthon nem gyakori, gondolom), és nem szívesen áll szóba olyannal, akiről kiderül, hogy szeret garnélát enni... Még ha nem is ősi magyar étel a garnéla, szerintem itthon a többség ételként, nem házi állatként gondol rá.
2021. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%
Én pl. Azért vagyok vegetáriánus mert egyszerűen undorodom a húsból és kihányom. Ez 5éves korom óta van. Szüleim azt mondták az előtt sem nagyon ettem meg. Én nem is találkoztam még ilyen vegetáriánus emberrel mint én és az okát sem tudom miért nem bírom meg enni. Sajtot,túrút... meg eszem de ami kimondottan HÚS azt sehogy sem hiába akarom.
2021. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk engem az egészségügyi tényezők inspiráltak elsősorban, de abszolút megértelek. Nekem is van ilyen motivációm. Arra gondolok, hogy növényi étrenden is izmos vagyok és sportban legyőzök olyanokat, akik szerint a húsban van az energia, a vegánok meg gyengék. :D
2021. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
61%

Ötös,én is undorodom a hústól.De szerintem ez azért van,mert érzem,hogy az egyszerűen nem evésre való.Az arra való,hogy szökkenjen az őz,felálljon,nyújtózkodjon.Teste van,mint nekünk.Én nem tudnám külön választani az ízlésbeli és az etikai vegaságot.

Oroszlán meg, hála a jó karmámnak, nem vagyok.🙂

2021. ápr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

Én nem ezért hagytam el a húst, de valóban idiótaságnak tartom azt, hogy valaki szidja azt, aki kutyát, macskát, lovat vagy számunkra kedves állatot eszik, miközben ő maga is eszik állatot, csak másmilyet. Számomra most már, hogy nem eszek húst, semmi különbség nincs egy bálna, egy tyúk, egy kutya meg egy disznó között.

Más kultúrákban meg a tehenet nem eszik meg vagy a disznót, mi meg a kutyahúsra fujjogunk, csak indokként használjuk ezeket az étkezési szokásokat az idegengyűlöletre. Mindkettő állatot eszik, csak az egyik "rosszabb", mert más a kultúrája? Lol, dehogy rosszabb, ugyanolyan.


#1 Tudjuk, hogy a növények is élnek, amúgy, de ha szerinted ugyanolyan élőlény a répa meg a tehén, akkor no comment :D

2021. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%
Arról nem is beszélve, hogy a vegyes étrendű ember sem csak húst eszik, ő is ugyanúgy eszik növényt is, nem beszélve az általa megevett disznóról, aki életében ugyancsak rengeteg növényt elpusztított. Lehet érvelni a vegánság ellen, de a "növények is éreznek, ezért lehet húst is enni" az egyik legnevetségesebb érv, ami létezik.
2021. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nekem is közrejátszott.

Meg az, hogy tudom hogy én képtelen lennék leölni egy állatot, így álságosnak éreztem, hogy másoknak fizessek érte. (Azóta is többre tartom azt a húsevő ismerősöm, aki pl. magának tart és vág csirkét, mint azt, aki a teszkóba' megveszi a tömegtermelt állat egy darabját.)

2021. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!