Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Olyan turmixgépet keresek,...

Olyan turmixgépet keresek, ami kesudióból krémet készít. Melyik típusú a legalkalmasabb erre? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2021. máj. 30. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Egy aprító
2021. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, neked egy aprító kell, és javaslom négykésest vegyél.


Pl. egy ilyet: [link]

2021. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, mert én is most keresgélek ilyen céllal aprítót.

Szerintem kávédarálót fogok venni, mivel egyszerre csak kisebb mennyiségbet készítenék. A nagyobb gépben így sokáig tartana krémesíteni.

A többkéses lenne a jó.

2021. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy multifunkciós bosc gépem van, ilyesmi mint ez: [link]


Ez azt jelenti, hogy 1db gépem van, erre tudok tenni olyan fejet, amilyet akarok, turmixot, aprítót, kis darálót. A nagy aprító fejével szeletelni is tudok, habot verni, de lágyabb tésztákat is kikever, elvileg dagaszt is, de én a kenyérsütő géppel dagasztok. Szóval ezzel a nagy aprító fejjel készítem a mogyoróvajat, tahinit is. Nagyon megbántam, hogy nem egyből egy ilyet vettem, mert már vettem alapból egy elektromos citrusfacsarót, és külön egy bosch turmuxot, ezt csak az aprító része miatt vettem meg, hogy magvajat tudjak csinálni. Nagy teljesítményűt keress, amire írják, hogy tud tésztát dagasztani, az a magvajak készítéséhez is elég erős. Bár a kesuhoz egy gyengébb is megfelel szerintem.

2021. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a késes aprítóra. A turmixgép folyadékokhoz jobb, az aprító szilárd anyagokhoz.
2021. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
“ Szerintem kávédarálót fogok venni” erre a célra ne, mert a kesukrémhez kell víz, a kesuvaj meg le fogja égetni a motort
2021. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Igen, a kávédaráló eléggé érzékeny jószág, nem bírja sem a zsírt, sem a nedvességet, mosni se lehet, csak törölgetni. Az aprítóban viszont kis mennyiséget szinte képtelenség feldolgozni.

Én a máktejjel voltam így, hogy egy ősrégi 400 wattos moulinex mixer képes volt szétcsapni a mákszemeket, aztán a TVE botmixer terméktesztje alapján megvettem a legjobbra értékeltet (bosch), az meg nem. Viszont az előbbivel, kellően szűk és magas edényben puha és vízbe áztatott dióféléket is simán lehet pürésíteni.

2021. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Bosch márkájú univerzális aprítóm van, meg vagyok vele elégedve. Eredetileg dió darálására vettem, de hús darálásra is használom. Könnyű tisztítani és az ára sem horribilis.
2021. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!