Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ex vegák, mennyi idő után...

Ex vegák, mennyi idő után etettek újra húst?

Figyelt kérdés
tavaly oktoberben lettem vegetarianus, az elejen nagyon elszant voltam, mindig bennem volt hogy miert nem eszem hust, ez egyfajta undort is keltett bennem, hogy ne egyek. viszont lassan 1 ev utan, kezdem ujra kivanni a hust, arra gondolok, mennyire megennek valamit mondjuk a kfcben, vagy sutnek szalonnat. de nem tudom, sok lenne feladni ezt a majdnem egy evet. de meg sem akarom tagadni azt magamtol, amit kivanok. nem tudom mit tegyek.
2021. júl. 14. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Én 4 évig voltam vegán, elsősorban egészségügyi okok miatt. Közben sajnos jött az életemben egy elég depresszív időszak, ekkor szépen lassan de biztosan teljesen áttértem az egészségtelen étkezéshez, kb minden nap vegán péksüteményen és chipsen éltem. Olyan fél év után jöttem rá, hogy igazából én ezt az egészet azért kezdtem el, mert egészségesen szerettem volna élni, viszont teljesen elsodródtam ettől. Ekkor elkezdtem újra húst fogyasztani és olyan 3-4 hónap múlva amikor újra sínen voltak a dolgaim, visszatértem a vegánsághoz, azóta is tartom.

Szerintem ez hogy "feladni egy évet" butaság. Mit is adnál fel pontosan? Ez nem egy új munka vagy egy egyetem amiből már ha megcsináltál egy évet akkor jó lenne tovább folytatni. Ha neked a jelenlegi étkezésed már nem kielégítő, akkor edd azt, amit szeretnél. Aztán ha úgy alakul majd esetleg meggondolod magad. Ez nem egy életre szóló döntés vagy egy szerződés amit aláírtál.

2021. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Ha vegetat hasznalok akkor mar en is vegan vagyok!? :)
2021. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
7 évig voltam vega. 2-es leírta a lényeget. Senkivel nem kötöttél szerződést vagy tettél fogadalmat, hogy innentől kezdve életed hátralevő részében vega leszel. Ha szervezeted kívánja egyél húst, utána visszatérsz megint ha úgy érzed. Nálam elég vicces volt a váltás. Elkeztem álmodni zsírban csicsogó grillcsirkéről ami éppen sül, meg téliszalámi rúdról amit harapok. Na annál a pontnál éreztem, hogy nem kellene ezt vega dolgot erőltetni. Egyébként, nagyon kevés húst eszem, az ételek nagyobb része még mindig vega.
2021. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Én soha nem ettem sok húst, egyszerűen ritkán kívánom meg, valószínűleg azért is, mert nehezen emésztem meg. Így mikor összejöttem a férjemmel, aki akkor vega volt, én is az lettem, 5 évig. Utána azért kezdtem megint enni húst, mert annyi ételallergiám lett, hogy valamivel ki kellett bővítenem az ehető dolgok listáját, így jött be a hús. De most sem eszek olyan sokat, csak havi párszor kívánom meg. Nekem nem volt ebből lelkiismereti válságom. (azóta a férjem is eszik húst, ha főzök magamnak, ő is kér)
2021. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Esetleg szejtán steak? Vagy egyéb húspótló? Amúgy olyan nincs, hogy valakinek a szervezete kívánja a húst. A szervezet fehérjét, zsírt, szénhidrátot és mikro tápanyagokat kíván. A te esetedben pszichikai és nem fizikai sóvárgás van, mert te kívánod az adott ételt, nem a szervezet.
2021. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 scamdemic ***** válasza:
32%

Erre a vegetára gondoltál, 2-es?

[link]

Amúgy nem túl egészségtudatos, aki ilyesmit használ, ugyanis nátrium-glutamát van benne, ami idegméreg...

2021. júl. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha most épp szalonnát kívánsz egyél egy kicsit lehet hogy utána megint nem fogod kívánni sokáig .
2021. júl. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon hasonló volt. Néhány hónap után kifejezetten nem kívántam a húst, ha étteremben láttam, már étvágyam se volt hozzá, már a szaga is zavart.

Aztán eltelt másfél év és borzasztóan elkezdtem kívánni néhány húsos kaját.

Engedtem magamnak és ettem belőle, de érdekes módon nem esett annyira jó. Pár falat után már olyan érzésem volt h na basszus kár volt enni, most elrontottam az egészet, és még nem is finom.. (persze a vegánság ilyen szigorú meghatározása, ami az én fejemben volt, egyszerűen hülyeség)

Aztán párszor még ettem húst de valahogy nem kívántam megint.. azóta ugyanígy rámjön, évente 1-2x ez a húsmánia, de erőt veszek magamon és leküzdöm..

2021. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!