Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A mesterséges eu által szabály...

A mesterséges eu által szabályozott állattartás nem jobb az állatoknak, mint a természetes körülmények?

Figyelt kérdés

Nézzünk egy példát... pl. sertés tartás, hivatalosan már jó életük van, amit vegán propaganda filmeken mutatnak az nem jellemző, azok szélsőséges filmek...

Viszont a természet szerintem sokkal kegyetlenebb mint az állattartás.. egy vaddisznó nem kap mindig kaját, időjárási kellemetlenséggel sokkal inkább szembe kell nézniük és nem kábítással gyorsan halnak meg hanem szenvedve lassan öli meg a farkas csorda őket..


A Vegán emberek azt hiszik hogy az állatoknak szabadon fenékig tejfel az élet?

Húsevés, állattenyésztés inkább jobb sorsot biztosít az állatoknak mint a természet?


2021. júl. 28. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

A disznó egy eléggé értelmes állat, ha szabadon van, kóborolhat, fölfedezhet. Persze, elkaphatják ragadozók, elkaphat betegségeket stb. De te inkább sivatagban élő busman lennél, vagy gyári munkás? Én egyértelműen az előbbit választanám, ha ez a két opció lenne. Attól még, hogy fizikailag nem szenvednek az állatok az előírt körülmények között, azért valószínűleg unatkoznak. Az is egyfajta szenvedés.


(De amúgy nem vagyok vegán, csak nem gondolom, hogy az állattartás tényleg annyira állatbarát lenne.)

2021. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1. sivatagban elő busman.. szerintem rohannál a legszarabb gyárba.... szerintem a legtöbb embernek fogalma sincs mennyire kegyetlen a természet és vadvilág
2021. júl. 28. 20:22
 3/13 A kérdező kommentje:
1. unatkoznak? 🤣🤣 Állatokról beszélünk könyörgöm...
2021. júl. 28. 20:23
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Képzeld el, az állatok többsége igenis képes unatkozni! Ebböl a megjegyzésedböl is kiderül, mennnyire nincs fogalmad semmiröl.
2021. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi időben egyre többször hallom ezt a fajta érvelést.

Nos, tegyük fel, hogy az állatoknak jobb életkörülményei vannak ipari állattartás keretein belül mint a természetben.

Etikailag feljogosít e ez bennünket arra, hogy kihasználjuk/megöljük őket?

2021. júl. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Etikailag feljogosít e ez bennünket arra, hogy kihasználjuk/megöljük őket?


Azáltal igen teljesen, hogy ezáltal jobb sorsot biztosítunk neki.

2021. júl. 29. 08:37
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Pontosítok: Ha fognám a 10kg-os kőkalapácsom és szétloccsantanám vele a 1.5 éves németjuhászom fejét, és mindezt azzal indokolnám, hogy a természetben kóborkutyaként többet szenvedett volna, ez etikailag legitimálja a kutyám megölését?
2021. júl. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7. Azáltal hogy én is jól járok mert imádnám a kutya húst, igen

... azért nem céltalan öldöklésről beszélünk hanem mert egyes emberek imádják a húst... így is sokkal jobb a helyzet mint pl. a kardszárnyú delfin aki kedvtelésből öli a fokákat

2021. júl. 29. 09:02
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Tehát nem lennél ellene egy olyan törvényjavaslatnak, miszerint mindenki büntetlenül megölhetné a kutyáját örömszerzés("mert imádom a húsát") céljából.

Nincs több kérdésem.

2021. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7. Amúgy ha választani kéne és ki kéne tennem a szabadba akkor biztos inkább megölném minthogy szabadba tenném ki.

Azzal egyetértek hogy a legjobb lenne ha disznokat csak nevelnénk és nem ölnénk meg de ez az életben kivitelezhetetlen..

2021. júl. 29. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!