Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus töltött káposzta...

Vegetáriánus töltött káposzta recepteket ismertek, amiket már elkészítettetek és finom?

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Én már több helyen ettem. Egyik helyen a hús tofuval, másik helyen szójával, de ettem már olyat, ahol kölessel volt pótolva. Borzalmasak voltak, isten ellen való vétek, a töltött káposzta megcsúfolása. Aki vega szerintem mondjon le erről.
2010. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vega, csak utálom ilyenekben a húst, Nagymamám nagyon finomat csinált de nincs meg a recept, szójás volt amúgy. Tofu szerintem mindenhogy borzalmas.
2010. szept. 2. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Vegán töltött káposzta (azaz hús, tojás és tejtermék és egyéb állati anyagoktól mentes)


Hozzávalók:

rizs

40 dkg dió

80 dkg vágott savanyú káposzta

8-10 savanyú káposzta levél

1 fej hagyma

fokhagyma ízlés szerint

fűszerek (ha lehet friss zöldfűszer)


A hagymát egy kis olajon megpirítod, majd hozzá adod a durvára vágott diót. leveszed a tűzről. Ízlés szerint teszel rá köménymagot, majorannát, sót, kakukkfüvet, borsot, paprikát.

Öntesz rá egy kis vizet, és ha forr, belerakod a rizst.


Ha megfőtt, kis gombócokat csinász belőle és belerakod a levelekbe. A vágott káposztával betakarva egy nagy fazékba tesszed a göngyölegeket. A fűszerekből és vízből csinálsz egy alaplevet, amit ha ráöntöttél, elkezdheted főzni.


Kiszeded a göngyölegeket, és lisztből meg olajból csinálsz egy rántást, azzal berántod. 10 percig forralod a rántással. Ha csomómentes, vissza lehet tenni a göngyölegeket. Minnél többször melegíted, annál finomabb lesz. melegen, vegán tejföllel tálalhatod :D


Vegán tejföl:

Hozzávalók:

- 8 db kesudió,

- 1 gerezd fokhagyma,

- 2 fokhagyma gerezd méretű vöröshagyma,

- 1 kis szelet paprika, (elhagyható,)

- 2,5 ek. hajdina tejpor

citrom ízlés szerint


Elkészítés:

-Tegyük a hozzávalókat turmixba,

- 2,5 dl tisztított vízzel alaposan turmixoljuk össze.

2010. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Ez az utolsó fujj blee
2010. szept. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Jelentem az utolsó recept olyan, hogy a húsosok is imádják... ha nem tetszik ne főzz ilyet XD
2010. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vajas dolma /erdélyi-örmény töltött káposzta/


Hozzávalók: a töltelékhez: 40 dkg gomba, 16 dkg vaj, 25 dkg rizs, 2 tojás, 1 húsleveskocka, só, 1 csokor petrezselyemlevél, 1 késhegynyi majoranna; a káposztához: 12 db savanyított káposztalevél, 50 dkg savanyított szálas káposzta, ½ l káposztalé, 10 dkg füstölt szalonna,(az íze miatt) 4 dl tejföl, 1 késhegynyi bazsalikom és kakukkfű.

Elkészítése: Megfőzzük a leveleket. A szeletelt gombát 10 dkg forró vajban sóval, petrezselyemmel összepároljuk. A húsleveslével és majorannával ízesítve kifőzzük rizst. Összekeverjük a gombával, tojásokkal és betekerjük a káposztába. Tűzálló tálba rakjuk alulra a szalonnát, szálas káposztát, tölteléket, majd leöntjük a káposztalével, bazsalikommal fűszerezzük és kakukkfűvel. A visszamaradt káposztát a liszttel elkevert tejföllel besűrítjük és a töltelékre öntjük és megsütjük

2010. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az ilyen kajákba én is utálom a húst,

szójából ettem finomat

2010. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én anyukám kukoricadarával szokta csinálni, ugyanúgy ízesíti be, mintha húst tenne bele. Isteni finom, még a húsevőknek is jobban ízlik.
2010. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!