Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan növelhetném a vas...

Hogyan növelhetném a vas szintem vegánként?

Figyelt kérdés
A legutóbbi vérvételem alkalmával alacsony volt a hemoglobin-szintem: 120 mmol/dL (125 mmol az alsó érték határa) - ez nem kórosan alacsony egyenlőre, de aggasztó. Az orvosom egyből étkezésbeli módosìtást javasolt. Alapvetően növényi alapú élelmiszerekre gondolok. Ti vegánok hogy figyeltek a megfelelő vas-bevitelre? Hogyan lehetnék tudatosabb ezzel kapcsolatban?

#vegán #vas #hemoglobim
2022. jan. 1. 23:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%
jól írja a 9-es, ott tévedtek egy nagyságrendet a "kísérletnél" - és mégis a rossz eredmény terjedt el.
2022. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Én menstruáció ideje alatt vas tablettát szedek. Ezen kívül is néha beveszek 1 szemet, kb heti 3x, biztos ami biztos. Régebben tartózkodtam ettől, de egyszer én is megjártam a vassal, azóta inkább ezt csinálom, minthogy himihumizzak. Igen, növényekből rosszabbul szívódik fel, plusz vannak egyéni felszívódási zavarok, teával kálciummal nehezen szívódik fel, a c vitamin segíti a felszívódást. Nagy tea fogyasztó vagyok, úgyhogy én ezt így tudom megoldani. Patikában kapsz gyógyszer minősítésű vas tablettát is, kezdetben szerintem nem ártana neked.
2022. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Fekete berkenye ital
2022. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
73%
Maltofer vagy Eisenblut. Ugyanaz mint a Krauterblut csak feleannyiba kerül. Nekem az ilyen sötét zöldségek, gyümölcsök levei kúraszerűen, hosszú távon kikezdik az emésztésem, miközben a vas szintet nem emelik.
2022. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
83%
én is vashiányos vérszegény vagyok már vagy 11 éve. Maltofert szedek, illetve mostanában céklát eszek. A kávé és a tea gátolja a vas felszívódását.
2022. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
46%
Vigyázz, #25, le fognak pontozni a kávé miatt. Én is ezt írtam, meg is látszik az értékelésem. Pedig nem én találtam ki, több orvos mondta ezt.
2022. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
52%
a több vastartalmú élelmiszer mellett a vastabletta, vagy vastartalmú vitamin jó választás lehet. én valószínűleg genetikailag vagyok vashiányos (apukám is az pedig ő eszik húst), ezért szedek egy olyan vitamint, ami vasat meg b vitamint is tartalmaz, jó cucc ^^
2022. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!