Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen olcsó gyümölcsöket vegyek?

Milyen olcsó gyümölcsöket vegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban sikerült egy kissé meghìznom, részben azért mert (ez eddig nem volt rám jellemző, de valahogy az ünnepek után nem igazán sikerült össze szednem magam) kissé elhagytam magam, ráfüggtem a snack-foodokra (értsd popcorn, édes sütik, kekszek) és elhanyagoltam a mozgást is. Nehéz magam ebben a stresszes helyzetben összekaparnom, de úgy döntöttem elég a prokrasztinációból, márciusban a tettek mezejére lépek. Ennek részeként szeretném rendbe tenni az étkezésem és visszatérni a rendszeres mozgáshoz...


Alapvetően hús- és tejmentesen étkezem, bár néha szoktam a tápanyag-gazdagság miatt állati belsőséget fogyasztani. Idén még nem igazán sikerült, de amúgy böjtölök is, szeretnél visszatérni a 23:1-es sémához, és napi 1-2x enni, valamint abszolút leszokni a snack-foodról. Azt vettem észre, ha étkezés után betolok egy nagy gyümölcssalit+diófélét, akkor nem vágyom különösebb plusszra. Sokat segìt még az étkezések között a tea/meleg 0cal-os ital fogyasztása is.


A kérdés adott, ti milyen jelenleg olcsó gyümölcsöket vesztek? Mennyire számìt ez snack-nek? Sikerül kitartóan követni a TÉNÉ étrendet? Vannak bevállt tippjeitek hogyan lehet kitartóan követni ezt?



2022. febr. 26. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
A cukor az cukor tökmindegy mivel viszed be. Ha fogyni akarsz inkább a zöldségek felé kéne orientálódni. Persze még mindig jobb egy alma mint egy snickers-t kólával leküldeni.
2022. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Az első hatalmas butaságot ír. Nincs ember a földön, aki a gyümölcs (cukor) miatt hízna el. Egy jó étrendben nyugodtan lehet kilószámra is enni a gyümölcsöket.
2022. febr. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként az általad említett TÉNÉ is pontosan ezt mondja.
2022. febr. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A 2-esnek igaza van. Aki kövér, az egészen biztosan nem a gyümölcs evéstől hízott meg.
2022. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az almával vagyok úgy, hogy annyira univerzális, és jó áron van, hogy mindig van itthon. Szeletelve eszem mogyoróvajjal, így a kedvencem. De van amikor citromlevet csorgatok a szeletekre, ezt véletlen fedeztem fel, de nagyon szeretem így is, azóta sokszor ettem így. És van a bizonyos almás fahéjas kombináció, ezt szoktam műzlivel enni, de műzli nélkül is. Szóval én nasira többnyire almát eszem, és narancsot, de a naranccsal nem szórakozok, csak kifacsarom.


Amit szeretek az a meggy befőtt, ebből szoktam kakaós(csokis) meggyes műzlit csinálni. Műzlit reggelire soha nem eszem, nekem ez a desszert szokott lenni.


Illetve fagyasztott gyümölcsök vannak itthon, többnyire áfonya. Ritkán banánt eszem. Idén télen nekem ennyi volt a gyümölcs most.


Aszalt gyümölcsöket viszont többet ettem, fügét, mazsolát, szilvát, ezeket uzsira csak úgy bekaptam egy marékkal.

2022. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, TÉNÉt szerintem majd nyugdíjas koromban lesz időm 100%-ban követni, mert ilyen hogy ketchup, mustár, csiliszósz, biztos nem fogok magamnak csinálgatni, meg sokszor nincs időm főzni, felnőttként tanulok, költözés előtt állok, zűrzavar az élet, szóval néha becsúszik gyors kaja, de törekszem rá amúgy, és a lelkemre veszem hogy azért figyeljek a TÉNÉre. Ami nekem bevált, hogy figyelek arra, hogy mindig legyen itthon magvaj. Mindig csinálok tahinit, mogyoró vajat. Tahinival leveseket krémesítek, használom majonéz helyett salátába, mogyoró vajat keleti kajákhoz, salátákba, édességekhez, energiagolyóhoz is lehet használni. Datolya pasztával nem szarakodok, eritrit. Tejföl helyett van egy jó receptem, de inkább törekszem arra hogy ne kelljen helyettesíteni. Sajtra szintén van egy jól bevált receptem. Zöld levelest igyekszem heti szinten enni, de a "napi tucatra" nem törekszem, barna rizst nem szeretem, de szoktam teljes értékű kenyeret készíteni, és házi savanyított káposztát, kicsit szoktam készíteni, ezek nagyon egészségesek.
2022. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! A szìvemből szóltál! Én is törekszem a TÉNÉ-re, de az, hogy még a legutolsó szószt is én csináljam, hogy attól is lelki-ismeret furdalásom legyen, hogy a zöldségfasìrtva használt panìrmorzsa nem TK, és néha, hogy ìzesebb legyen az étel olajat használok az elkészìtéséhez vagy néha bele-belerakok egy szelet vegán sajtot a szendvicsembe, vagy amikor nincs kedvem napraforgó magból megcsinálni a tejfölt vagy tejszìnt és megveszem a bolti rizslisztes, olajos vackot, mert egyszerűen nincs időm/energiám mindig a legjobb döntést hozni.

A TÉNÉ csodás, és extra változatosan lehet étkezni, de én mégis jobban élvezem az ilyen fajta junk-foodokkal.

2022. márc. 6. 10:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen! :D én is pont így vagykk. Arra nagyon jó volt viszont a TÉNÉre való hosszas törekvésem, hogy az olajban sült dolgok már egyáltalán nem hiányoznak, sőt néha kellemetlen. Curryt próbáltam sokszor TÉNÉsíteni, de az indiai ételeknek annyira alapköve az, hogy az elején vajon/olajban pirítgatod a fűszereket, egyebeket, hogy egyszerűen feladtam. Ha kihagyom ezt a lépést, olyan lesz a curry mint a Tesco márkás Plant Chef üveges szósz. Most azzal a trükkel próbálkozom viszont, hogy a végén nem konzerves kókusztejet öntök bele (ami manapság csak valami kókusz kivonatos olajos cucc), hanem kókuszreszelékre öntök forró vizet, hagyom állni negyed órát, és leturmixolom, ezzel öntöm fel a végén, ez valamennyire bevált, olcsóbb is.


Ha meg nagyon rámtör, hogy fúde TÉNÉ akarok lenni, akkor előveszem Dr. Michael Greger receptkönyvét, mert megvettem, és abból főzök, mert valahogy azok a receptek tényleg úgy vannak kitalálva, hogy jók ténésen, de biztos azért mert nincs összehasonlítási alapom, hanem egyből így ismertem meg azokat a kajákat, szóval nagyon ajánlom tényleg, csak nekem a fűszer mennyiségeket dupláznom kell mindig, mert nem tudom angol-e a csávó, de nagyon minimál fűszerrel eszik.

2022. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
A TÉNÉ-t nem úgy kell elképzelni, hogy mindig 100 %-osan be kell tartani. Törekedni kell minél inkább így étkezni, de nem azon múlik az egészségünk, hogy néha teszünk-e egy szelet vegán sajtot a szendvicsbe vagy nem. :)
2022. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos a gyümik is elég drágák lettek :D én most extrém módon edzem, szálkásítok. Szerencsére ehhez a sok gyümi nem kell😅 de szezonális gyümölcsöket eszem (alma, narancs pl), illetve mirelitből van pl mindig erdei gyümikeverék, meggy, eper…
2022. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!