Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Könnyen elkészíthető gyümölcsö...

Könnyen elkészíthető gyümölcsös sütemény?

Figyelt kérdés

Még nem nagyon sütöttem,de anyumat meg szeretném lepni🙂

Viszonylag olcsó hozzávalókkal,receptet is kérem ha van.



2017. júl. 1. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 egész tojás+ 12 evőkanál cukor, kikevered. + 12 ek. tej. kevered, + 12 ek liszt + 1 sütőpor. kevered. + 10 ek olaj. kevered. zsírozott lisztezett tepsibe, vagy zsírpapírral bélelt tepsibe öntöd. a tetejét megszórod, illetve bele dobálsz gyümölcsöt, meggy vagy barack a legjobb, esetleg szilva.

nagyon gyorsan megsül, villát szúrsz a közepébe, ha nem vagy biztos benne, hogy megsült.

ennél egyszerűbbet nem találsz! jó sütkérezést!

én is ezt sütöttem először életemben, 25 nő

2017. júl. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kefíres süti:

Vegyél egy kis pohár kefirt, a pohara lesz a mérő edény!

Egy pohár kefir

Egy pohár cukor

Fél pohár olaj

Két db. Tojás

Két pohár liszt

Egy kávéskanál szódabikarbóna

Egy kávéskanál sütőpor

Egy csipet só

A sütőt előmelegíteted 170 fokra

Egy kisseb tepsit sütőpapírral bélelsz

A lisztben elkevered a sütőport, a szódabikarbónát és a sót

Egy keverőtálba teszed az összes többi hozzávalót egy fakanállal összekevered, majd a lisztes keveréket is elkevered benne. Nem kell sokáig kavargatni, csak ne legyenek benne nagyobb lisztes csomók.

Beleöntöd az előkészített tepsibe és a tetejére szórod a gyümölcsöt. Bármilyen idénygyümölcs jó, de a lecsöpögtetett befőtt vagy kockára vágott alma is.

Betolod az előmelegített sütőbe kb.30 percre . Tűpróbával megnézed , hogy megsült-e (egy fogpiszkálót beleszúrsz, és ha nem ragad rá semmi készen van.)

Hagyod kihűlni. Kockára vágva , porcukorral meghintve tálalod.😊

2017. júl. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

A net-ről kérd le a "sütés nélküli sütik"-et, és kismillió közül fogsz tudni választani.

Olyat válassz, amelyhez háztartási kekszet ír, akár egészben, akár darálva, és még írd fel, hogy miket kell hozzá vásárolni, és utána lehet próbálkozni, gyakorolni. Jó lesz az, anyud örülni fog!

2017. júl. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcsös tiramisu. Kis 2-3 fős adagba a mascarpone sem drága. Eperrel szeretem a legjobban :)
2017. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek❤
2017. júl. 1. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!