Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egy nagyobb összejövetelre...

Egy nagyobb összejövetelre milyen vegán ételt javasolnál?

Figyelt kérdés

Lesz egy nagyobb családi banzáj, amit mi szervezünk. Lesz 4-5 vegetáriánus/vegán, és nekik a pörköltön kívül szeretnék ételt szolgáltatni (egyébként én is közéjük tartozom). Nem régen tértem át a húsmentes étkezésre, de nem tudom hogy mit lenne praktikus készíteni. Mivel van vegán is, ezért minden állati származékot szeretnék elhagyni.


Mit javasolnátok, ami finom, nem a legmacerásabb, és lehet nagy mennyiségben is készíteni? (Tehát pl. a mirelit halrúd utánzatot kihagynám, meg ehhez hasonlókat.)



2022. márc. 22. 22:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Hummusz?
2022. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
1. vegyes gomba pörkölt durum penne tésztával 2. rakott szójakockás kelbimbó. 3. Lecsó jázmin rizzsel
2022. márc. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Hát a hummusz az csak egy krém, nem? Valami tartalmasabbat szeretnék, amiből lehet tányérra pakolni, aztán lakomázni.


A gomba pörkölt nem rossz ötlet! :)


A kelbimbó annyira nem jön be, sosem főztem vele, bár tudom hogy el kéne kezdeni.


A gombapörkölt vezet, de továbbra is várom az ötleteket! :)

2022. márc. 22. 22:13
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
2022. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
25%
Rántott karfiol, brokkoli, gomba, majonézes burgonya saláta.
2022. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Szívből ajánlom Kovács Zoltán vegán chef youtube csatornáját, ünnepekkor mindig innen választunk receptet!
2022. márc. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

5-ös: a rántott akármi csak akkor megy, ha vegán (tojásmentes) panirt használnak, a majonéz meg nem vegán.

Kérdezö:

Négy éve vagyok vegán, semmiféle "utánzatot" nem használok. Itt van pár tipp:

Nagyon finom a burgundi gomba - krumplival tésztával, rizzsel is lehet fogyasztani, ha érdekel, holnap meg tudom írni a pontos receptet.

Emellett töltött padlizsán Imam bayildi - ehhez si tudok receptet írni.

De ez is igen jó:

[link]

Meg ez is:

[link]

[link]


Nem tudom, milyen irányba szeretnél menni, de ezek közül lehet, hogy van, ami tetszik, esetleg több mindent is készíthetsz.


Ha levest akarsz, bármilyen zöldséges vagy indiai leves belefér, viszont desszertet nem tudok javasolni, mert nem szeretem az édességeket.

2022. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Tésztasalátát csináltam egyszer vegán vendégnek.

A szósz 4 rész szójajoghurt, 1 rész tojásmentes majonéz, ízlés szerint mustár, só, bors.

A tésztánál arra kell figyelni, hogy durum legyen, én pl zöldségeset használtam, mert baromi látványos lesz a piros-zöld-sima tészta, és plusz ízt is ad. :)

A többi meg ízlés és fantázia. Kukorica, lilahagyma vagy enyhébb ízhez újhagyma, paradicsom, kaliforniai paprika, gomba, lényegében bármi mehet bele, ami nem hús vagy sajt. :D


Még nemvegánként is finom volt, (húsmániás páromnak meg külön egy kis adagba kevertem bele kockázott sonkát) annyi, hogy ezt időben érdemes elkészíteni, állni kell hagyni ahhoz, hogy összeérjenek az ízek.

2022. márc. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
Krumplis tészta, lecsó, gombapörkölt, egészben sült karfiol, pizza,
2022. márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
16%
Vegetáriánus /vegan volt a kérdés.
2022. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!