Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyobb családi, vagy...

A nagyobb családi, vagy rokoni összejövetelekre akkor is el KELL menni, ha nem érzi ott jól magát az ember?

Figyelt kérdés
Nem konkrét és nem saját példa, csak általánosságban kérdezem, és a hangsúly most a nagybetűvel kiemelt szón van. És az is mindegy most, hogy az illető miért nem szívesen megy oda (nem jó neki a társaság, a hangulat, az étel stb.) Itt is többször kérdezték már, sokan hétvégi programként mennek szülőkhöz/anyósékhoz, nem mindig nagy kedvvel. A kérdés, hogy muszáj-e mégis elmenni ilyenkor.
2021. szept. 14. 18:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, el kell menni, azt az évi 1-2 alkalmat, néhány órát igazán kibírja mindenki
Nem kell elmenni, ha tényleg nem szeretnél
88 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Hányszor van ez a nagyobb családi rendezvény?

Évi 1x akkor igen

Minden héten,akkor nem

2021. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell, én általában még ha itt vannak rokonok akkor is max akkor megyek ki a szobából ha mindenképp mennem kell ki, de direktbe nem megyek ki jópofizni.
2021. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Évi 1x szerintem belefér, bár tény, hogy nem kötelező. Én sem szívesen megyek ilyenekre.
2021. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%

1.Hány fő az a nagyobb családi összejövetel

2. Senki nincs akivel jóba vagy

3. miért nem érzed magad jól


Én régen azért utáltam ezeket az összejöveteleket mert még kicsi voltam nem volt közös téma,csak unatkoztam,de amikor nagyobb lettem elkezdtem megismerni a rokonokat rájöttem,hogy nem is utálom annyira,mint előtte hittem

2021. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

A fő kérdés az, hogy mi okból nem szeretnél elmenni ezekre.


Ha csak az étel miatt, és egyébként a társasággal nincs baj, azt meg lehet mondjuk beszélni értelmes felnőttekként, lehet kompromisszumot találni, ami a társaság minden tagjának megfelelő.


Ha a társaság olyan, akikkel nem szívesen találkozol, és ők se veled, akkor fennáll a kérdés, hogy egyáltalán érdemes-e velük tartani a kapcsolatot. Ha pedig csak te nem kedveled őket, de ők téged szívesen látnak, akkor az a kérdés, hogy neked mi bajod velük? Melyik fél mit tudna tenni azért, hogy jobb legyen a kapcsolatotok? Talán érdemes lehet ezeket velük megbeszélni. Ha ez a megoldás nem működik, akkor visszakanyarodunk ahhoz a kérdéshez, hogy érdemes-e velük kapcsolatban maradni.

2021. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%
Semmit sem kell: de utána sírni sem kell hogy bunkónak tartanak a rokonok.
2021. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell.

Ha elvárás, van következménye, de a kérdés az, hogy meg tudsz e birkózni vele.

Én pl megtudok.

Úgy állok hozzá, hogy senkinek nem teszek jót, ha elmegyek és nem élvezem. Magamnak sem. Senkinek sem. Ha én tartanék valamilyen összejövetelt, miért örülnék annak, ha valaki eljön, de látszik,hogy semmi kedve hozzá?

Szimplán csak felvállalom.

2021. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Ufff én is igy vagyok, amikor valami mulatós est van, engem a mulatós zenével, szó szerint kínozni lehetne. :D Én úgy vagyok vele, ha valaki örül, hogy elmegyek, akkor nyilván kiborom, de ha meghívnak sok embert és kb fel sem tűnne, hogy ott vagyok-e akkor inkább hanyagolom.
2021. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
Akikhez akarok elmegyek akkor, amikor akarok és nem kell hozzá még 20 ember. Ezeket a marha nagy rokonösszegyűléseket mindig utáltam, szerintem volt akinek a nevét se tudtam és ő se az enyémet
2021. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

Én alapban udvarias vagyok, ezért elmegyek.

Nem 1x, hanem évi 4-5 alkalommal.

Ha hozzánk jönnek, akkor a vendégeinkkel, rokonainkkal nem vagyok bunkó, minket a testvéremmel így neveltek.

“Hogy van Kati néni? Pista bácsinak fáj még a térde? Juci hogy érzi magát a kollégiumban?” ... és ennyi.

10 perc, nem halok bele és senki nem néz faragatlan s.ggfejnek amellett nem járatom le a szülőket.

A rokonok szeretnek, ha gond van segítenek, béke van.

Millió “nemszeretem” társadalmi kötelezettség lesz még az életben, tudni kell kezelni ezeket! A boldogulás nagy mértékben függ a kapcsolatoktól, ... de felőlem mindenki azt csinál amit akar!

2021. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!