Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a kedvenc vegán receptetek?

Mi a kedvenc vegán receptetek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 10. 11:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
4-es, 5-ös: A vegánok nem állítják, hogy nincs szükség húsra. Azt állítják, hogy felesleges a fogyasztása és emiatt felesleges állatok tömeggyártása, az állatok kínzása (a tápokkal tömés, hogy mielőbb vágásérettek legyenek, a szállítás, a vágóhíd, a levágás mind mind kínzás) felesleges. A vegánok az állatokkal való jó bánásmód miatt nem esznek húst, illetve nem esznek, nem használnak semmilyen állati eredetű terméket. A vega egészen más. A vegák ehetnek bizonyos állati eredetű termékeket a húson kívül (pl. tojás, tejtermék) és használhatnak állati eredetű termékeket is.
2022. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
12 Ezzel nem írtál újdonságot, ugyanis bennem is felvetődött a kérdés, hogy a háztáji haszonállat tartással is van-e problémájuk? Nos erre is ugyan azt a választ kaptam hogy a gyilkolás az mindenhogy gyilkolás. Ami sajnos igaz is. Na de egy élő állatból nem tudok leszedni egy testrést, hogy aztán újra növessze.
2022. máj. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

#13

De épp ez lenne a lényeg, nincs rá szükség hogy állatok testrészeit együk.

2022. máj. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
14%
14 Vagyis nincs szükségünk húsra?
2022. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

#15

Igen, ezt írtam, szerintem elég egyértelműen.

2022. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Legeslegkedvencebb receptem, fogj nyáron egy rakai idény gyümölcsöt, vágd őket apróra, keverd el egy tálban és kanál
2022. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

A lelkes lepontozgatást köszönöm, esetleg mellette cáfolni is tudnátok? Valami tanulmánnyal esetleg, miszerint hús nélkül nem tud fennmaradni a szervezet és belátható időn belül halált okoz a hiánya?

(#16)

2022. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
40%
Természetesen nem okoz halált a hiánya, de hús nélkül jobban oda kell figyelni hogy megfelelő tápanyagokhoz jussál.
2022. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

#19

Ez természetes. De nem jelenti azt hogy "szükségünk van" rá.

Eleve a hozzászóló akinek válaszoltam CSAK a húst emlegette, pedig ha eszik valaki pl. tojást akkor semmi probléma nincs, abban MINDEN szükséges tápanyag benne van.

Vegán életmóddal is kivitelezhető, de ha csak a húsról beszélünk akkor végképp nem értem miért ne lehetne elhagyható.

2022. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
20. Végeredményben igazad van, viszont egy Vegánnak a tojástermelés is kizsákmányolásnak számít.
2022. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!