Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A buktába milyen lekvár...

A buktába milyen lekvár "való", a saját véleményetek, ízlésetek, kedvenc receptetek, gyerekkori, esetleg menzai emléketek, illetve a családi hagyományozott megszokásotok szerint?

Figyelt kérdés

Nálunk nemrég egy derűs kis vita kerekedett ebből, hogy milyen lekvár "való" a buktába.

A kérdés itt csak lekvárfélékre vonatkozik, az egyéb lehetséges túró, mák, dió stb. töltelékekre nem!



2022. jan. 20. 22:46
A kérdező szavazást indított:
csipke
málna
sárgabarack
vegyes
őszibarack
szilva
narancs
eper
ribizli
egyéb:
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "való" szó jó, hogy idézőjelbe került, mert ez csak ízlés kérdése. A szomszédom esküszik a narancslekvárra, de amit kóstoltam eddig az nekem kesernyésnek tűnt. Magyar ember legtöbbször a sárgabarack lekvárt preferálja. Viszont ettem már bolti eperlekvárt, ami felejthetetlen volt. Már nem kapható. A lidl-ben vettem szögletes üvegben. Én sosem nézem, hogy adott napon halat szoktak e enni, ha nekem a tejberizshez van kedvem. Az étel van értem , nem fordítva.
2022. jan. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

olyan "való" bele, amilyet a bukta elfogyasztó kedvelnek.


Viszont eszembe juttatott egy "kontra kérdést" a téma.

Régen lehetett kapni a boltokban gyümölcs zselét, amit neveztek ugyan lekvárnak, de nem az volt. Nagy tömbökben volt az üzletekben, abból vágtak le kívánt méretben darabokat, és főleg a különböző süteményekhez, többek között a buktához is használták, a sütés során nem folyt szét, valószínűleg a sok zselatin miatt.

A kérdés azokhoz szól, akik tudják, miről írtam: lehet még kapni most is az említett terméket, vagy az is eltűnt a boltokból?

Nem kedveltem azt a zselatinos, vörös színű masszát, csak eszembe jutott, hogy volt olyan is anno, nem tudom most is kapható-e (nem csodálkoznék azon sem, ha eltűnt volna, kb a "lekvár helyett ez is jó lesz" kategória volt.

2022. jan. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 sütőlekvár, sütésálló lekvár, szalonna lekvár, hitlerszalonna néven fut/futott. A régi kimérős formájában már nem láttam jó ideje, de lehet kapni valami "hasonlót" dobozban.


De hogy a kérdésre is válaszoljak én a buktát "piros lekvárral" szeretem. Leginkább eper, málna vagy piros vegyessel.

2022. jan. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Mindegy.
2022. jan. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Nagymamám házi szilvalekváros buktája maga a bukta mennyország volt, azóta sem ettem sehol olyat.


Nekem buktától függetlenül a kedvenceim a házi(!) sárgabarack és málnalekvárok, így minden lekváros sütit ezekkel szeretnék.

2022. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Olyan amilyet te szeretsz, a lényeg hogy sütésálló legyen.
2022. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

IGen, ahogy a 3-as írja, ez volt az a bordó hitler-szalonna. :-D


Manapság is lehet kapni, műanyag dobozban, sütőlekvár néven. Szerintem kb. 80% tökből van, és nyomelemnyi mennyiségű valódi gyümölcs. Plusz persze sok sűrítőanyag. :-D



NÁlunk baracklekvárral és szilvalekvárral készül bukta - szigorúan házi készítésűvel.

2022. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#2, #3, #7

Lekvár sütő vegyesíz

900-1200 Ft/kg


Az összetevői között nincsen tök, hanem:

Glükóz- fruktózszörp, almavelő, meggyvelő, szilvavelő, zselésítőanyag (pektin), étkezési sav (citromsav), tartósítószer (K-szorbát), aroma, színező anyag (édesburgonya- és sárgarépa koncentrátum).


Nem tartozik a kedvenceim közé, de szerintem egész jó íze van. Összhatásában egy kicsit a birs zselés "lekvárra" emlékeztet.

2022. jan. 21. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
8: akkor lehet, hogy ez a tök valami urban legend volt, amit hallottam.... :)
2022. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

2

Az nem zselé. Sütőlekvár, hitler szalonnának is nevezték, lehet kapni most us

2022. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!