Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki etikai okokból lett...

Aki etikai okokból lett vegán, hogy egyezik ki ezekkel?

Figyelt kérdés

Aki azért döntött úgy, hogy vegán lesz, mert nem akarja kihasználni az állatokat az hogy egyezik ki az alábbiakkal?


A gyümölcsösökben a virágok beporzására méheket használnak.

Bizonyos sörmárkák halpikkelyeken szűrik át a sört.

Egyes afrikai banánültetvényeken majmokat használnak a banán leszedésére.

A legtöbb gyógyszet állatokon tesztelik.

A földet állatok trágyájával trágyázzák.

stb.



2022. máj. 25. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/146 anonim ***** válasza:
59%

1. ???

2. Nem iszom sört.

3. Nem eszek banànt, allergiás vagyok rá

4. Hálistennek gyógyszert se kell szednem, nagyon ritkán vagyok beteg, akkor is csak egy kis megfázás, azt kibírom gyógyszer nélkül is.

5. ???


Bár ez megint olyan kérdés, amivel lehet provokálni a vegánokat, de tessék, itt a válaszom.

2022. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/146 A kérdező kommentje:

Nem provokatív kérdésnek szántam :)


Az egyes pontnál arra gondoltam, hogy méheket tartanak arra hogy beporozzák a virágokat, amiből a gyümölcsök lesznek. Ha azt a gyümölcsöt megeszed, akkor állatok kihasználásával készült terméket ettél.


De ez csak néhány példa volt, még lehetne hosszan sorolni. Arra akartam rávilágítani ezzel, hogy nem lehet kikerülni azt, hogy olyan terméket vegyél, ami állatok kizsákmányolásával készül. Arra vagyok kíváncsi, hogy a vegánok, hogy tudnak ezzel kibékülni?

2022. máj. 25. 16:48
 3/146 anonim ***** válasza:
75%

"Hálistennek gyógyszert se kell szednem, nagyon ritkán vagyok beteg, akkor is csak egy kis megfázás, azt kibírom gyógyszer nélkül is."


Tudom hogy nem szándékos de ez nekem megint úgy jön le, mintha csakis a húsevők szednének gyógyszereket.

2022. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/146 anonim ***** válasza:
97%
A méhek nem maguktól porozzák be a gyümölcsöket? Nem kell őket semmire rávenni nem? Ez a természetükben benne van
2022. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/146 anonim ***** válasza:
94%
3-as, semmi ilyen szándékom nem volt ezzel. Gyerekkoromban, amikor még ettem egy kis húst, akkor sem voltam beteges hálistennek.
2022. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/146 anonim ***** válasza:
87%

A gyümölsök megporzásához a méhek önszántukból porpzzák be a virágokat, pontosabban nem megporozni akarják, hanem nektárt meg virágport gyüjtenek maguknak. Amíg a begyüjtött mézet/virágport nem veszed el tölük, addig semmi kihasználás nincs benne.

Sört csak ritkán iszom, de olyanokat nem vennék, amikhez halpikkelyeket használnak (habár ilyenröl még nem hallottam)

Afrikai banánt nem veszek, a majmokat használják szedésre meg szerintem csak kitalált hülyeség.

Gyógyszereket nem szedek, csak gyógyteákat, gyógynövényeket használok. De ha kellene valami, akkor keresnék olyat, amit állatkisérletek nélkül állítanak elö (és sok ilyen van idöközben!)

A trágyázás megint hülyeség, az állatot nem kényszerít senki az ürítésre, az történik. Az, hogy az ember a hulladékot össezgyüjti, semmiben sem befolyásolja/krolátozza az adott állat életét.

Mellesleg lehet növényi eredetü anyagokkal (komposzt) trágyázni, ami tökéletesen megfelel, én több évtizede csak ezt használom a kertben!


Ezen kívül, ha PROVOKATÍV kérdést akarsz kiírni, akkor elötte legalább tanulmányozd a vegánság szabályait, akkor nem írogatsz ennyi hülyeséget, a kérdésedböl ugyanis látszik, fogalmad sincs a témáról, csak összevissza tippelgetsz, és értelmetlenség jön csak ki belöle.

2022. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/146 anonim ***** válasza:
90%
4-es, ezért nem értem én se ezt a kérdést.
2022. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/146 anonim ***** válasza:
38%
4. A tyúkot sem az ember veszi rá hogy tojást adjon, a vegánok mégsem élnek a természet eme ajándékával
2022. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/146 anonim ***** válasza:
79%
6! Pontosan.
2022. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/146 A kérdező kommentje:
Be vannak zárva a méhek egy üvegházba. Azért tartják őket, hogy beporozzák a virágokat. A csirkét sem kell rávenni, hogy tojást tojjon, de be vannak zárva egy ketrecbe és ezért tartják őket.
2022. máj. 25. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!