Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki etikai okokból lett...

Aki etikai okokból lett vegán, hogy egyezik ki ezekkel?

Figyelt kérdés

Aki azért döntött úgy, hogy vegán lesz, mert nem akarja kihasználni az állatokat az hogy egyezik ki az alábbiakkal?


A gyümölcsösökben a virágok beporzására méheket használnak.

Bizonyos sörmárkák halpikkelyeken szűrik át a sört.

Egyes afrikai banánültetvényeken majmokat használnak a banán leszedésére.

A legtöbb gyógyszet állatokon tesztelik.

A földet állatok trágyájával trágyázzák.

stb.



2022. máj. 25. 16:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/146 anonim ***** válasza:
34%

#68


Kicsit szingli viszont lehetsz..:) mi van ha van szexpartnered de nem vagytok kapcsolatban? Akkor szingli vagy vagy mégsem?

2022. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/146 anonim ***** válasza:
68%
71 akkor szingli egyértelmű. Nincs párkapcsolat. Ez csak logika.
2022. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/146 anonim ***** válasza:
81%
🙄 ugyanolyan egyértelmű a vegánság is, csak az nem érti aki nem akarja
2022. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/146 A kérdező kommentje:

Köszi a két utolsónak, jól elmagyarázták, még ha nem is pontosan ugyanazt mondták, kb. most már összeraktam: Az állati eredetű ételek + a bőr cuccok tiltottak, a többit pedig mindenki az egyéni belátása szerint veszi annyira komolyan amennyire szeretné.


#70 Nem szerettelek volna kérdésekkel provokálni, elnézést, ha annak lehetett venni. :)


Utánanéztem a gombának és nem teljesen értem. Azt írják, hogy azért nem eszik gombát néhány vegán, mert esetleg állati terméket felhasználva nő. Ugyanez igaz az összes növényre is. Aki gombát nem eszik, az más növényt akkor miért fogyaszt?

2022. máj. 25. 19:13
 75/146 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy miért vagyok lepontozva? Csak mondom hogy a szingliség az ha nincs párkapcsolatban valaki. Írja be a gugliba aki lepontozott.
2022. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/146 A kérdező kommentje:
Mármint a #69 #70 esnek szólt.
2022. máj. 25. 19:14
 77/146 anonim ***** válasza:
61%
A gomba biológiailag félig állat félig növény. Vagyis sem állat sem növény.
2022. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/146 anonim ***** válasza:
39%

"a többit pedig mindenki az egyéni belátása szerint veszi annyira komolyan amennyire szeretné."


Nem, ez a vegetáriánusokra vonatkozik.


A VEGÁNOKnak nem fér bele, ez az. Egyedül a gombáról oszlanak meg a vélemények. A többi egységes. Se hús, se semmi állati eredetű.

Így már érthető?

2022. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/146 A kérdező kommentje:
#77 A gomba se nem állat, se nem növény. De nem félig állat félig növény, hanem egy harmadik országba tartozik.
2022. máj. 25. 19:19
 80/146 A kérdező kommentje:

#78 "Az állati eredetű ételek + a bőr cuccok tiltottak, a többit pedig mindenki az egyéni belátása szerint veszi annyira komolyan amennyire szeretné."


Érsd.: nem ehetnek, húst, tojást, mézet stb. + nem vesznek bőr cuccokat, ezen kívül az, hogy bevesznek-e gyógyszert, amit állatokon teszteltek, vagy esznek-e olyan gyümölcsöt, amit rabszolga méhekkel poroztattak be, az egyéni belátásra van bízva. Így értettem.

2022. máj. 25. 19:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!